Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Milion złotych nagrody dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Po raz kolejny PWSZ w Koszalinie otrzymała wyróżnienie w ramach "Dydaktycznej inicjatywy doskonałości".
Po raz kolejny PWSZ w Koszalinie otrzymała wyróżnienie w ramach "Dydaktycznej inicjatywy doskonałości". Radosław Brzostek
Po raz kolejny PWSZ w Koszalinie otrzymała wyróżnienie w ramach "Dydaktycznej inicjatywy doskonałości" pod egidą Ministerstwa Edukacji i Nauki.

- Nasza uczelnia znalazła się w wąskim, elitarnym gronie czterech uczelni zawodowych w Polsce, które po raz czwarty otrzymały nagrodę w przedsięwzięciu organizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dostaniemy, w ramach nagrody, milion złotych - powiedział dr Jan Kuriata, rektor uczelni.

Fundamentem przyznawania nagrody są względne wskaźniki bezrobocia (im niższe, tym lepiej) i względne wskaźniki zarobków (im wyższe tym lepiej punktowane) dotyczące absolwentów danej uczelni. W naszym województwie pod względem tych pierwszych lepsza jest tylko Akademia Sztuki w Szczecinie. Jeśli chodzi o wskaźnik zarobków, to PWSZ również jest na 2. miejscu w woj. zachodniopomorskim, po Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie.

- Przez 5 lat nie otrzymaliśmy też negatywnej oceny ze strony Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Cieszymy się, że nasza uczelnia otrzymuje takie wsparcie, bo to pomoże nam rozwinąć skrzydła jeszcze bardziej - mówił Jan Kurata.

Władze uczelni, z rektorem Kuriatą oraz Beatą Koronkiewicz - panią kanclerz na czele, zaprezentowały ponadto zakupiony sprzęt oraz pracownie, które utworzono dzięki pieniądzom uzyskanym w poprzednich edycjach przedsięwzięcia.

- Z naszej pracowni korzystają przede wszystkim studenci uczący się na kierunkach Kosmetologia oraz Sport, Fitness, Wellness i Spa - powiedziała Aneta Żelisko, kierownik zakładu Kosmetologii na PWSZ.

- Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który można zobaczyć w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Staraliśmy się umożliwić naszym studentom warunki pracy w takim gabinecie. Trzy studentki już pracują w salonach kosmetycznych. Rynek pracy jest bardzo otwarty na tak specjalistyczny kierunek, jakim jest Kosmetologia - dodała.

Nie tylko ten kierunek otrzymał wsparcie, bowiem zakupiono nowoczesny symulator strzelecki (oparty na technologii laserowej) na potrzeby kierunku Bezpieczeństwo narodowe.

Dofinansowanie w ramach projektu "Dydaktyczna inicjatywa doskonałości" otrzyma 15 publicznych uczelni zawodowych w Polsce. Docelowo pieniądze z programu mają pozwolić uczniom na dostosowanie programu studiów do potrzeb regionalnych rynków pracy.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera