Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet. Polki przegrały z Holandią

Reprezentacja Polski ma już tylko szanse na brązowy medal mistrzostw Europy. W meczu o finał Polki przegrały z Holandią 3:1.

Już pierwsze dwa sety zapowiadały porażkę. Polki przegrały je bardzo wysoko - do 11 i do 13.

W trzecim secie w serca Polaków wstąpiła nadzieja. Po bardzo zaciętej walce, długich wymianach Polki zdołały wygrać i doprowadzić do wyniku 2:1.

Czwarty set był bardzo wyrównany. Długo żadna z drużyn nie mogła zdobyć większej przewagi niż 2 punkty. Dopiero w samej końcówce Holenderki odskoczyły na 23:19 i tej przewagi nie oddały już do końca. Set zakończył się wynikiem 25:20.

W meczu o brązowy medal Polki zagrają z przegraną drużyną drugiego półfinału Niemcy - Włochy.