Mistrzostwa świata w taekwondo udane dla KSW Szczecinek

Krzysztof Marczyk [email protected]
(z lewej) Zbigniew Sołtys, Jakub Pokusa, Bartłomiej Mienciuk i Adrian Korkus.
(z lewej) Zbigniew Sołtys, Jakub Pokusa, Bartłomiej Mienciuk i Adrian Korkus. archiwum
Otwarte mistrzostwa świata w taekwondo niezwykle udane dla KSW Szczecinek. Z Anglii klub przywiózł trzy złote medale.

Blisko 3 tysiące zawodników z 32 państw wzięło udział w otwartych mistrzostwach świata w taekwondo we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawody zorganizowano w angielskim Coventry, a prócz czterech fighterów KSW Szczecinek (startowali w kategoriach seniorów), pojawiło się na nich 56 reprezentantów naszego kraju.

Złoty medal w dywizji czerwonych pasów wywalczył Bartłomiej Mienciuk (kat. 72 kg). Również w czerwonych pasach po złoto sięgnął Jakub Pokusa (64 kg). I wreszcie w dywizji czarnych pasów wygrał Adrian Korkus (70 kg). Jednocześnie wynik Korkusa był najlepszym wśród wszystkich reprezentantów Polski obecnych na tych mistrzostwach. Żaden czarny pas, prócz niego, nie zdobył złotego medalu. Z kolei w walkach drużynowych Zbigniew Sołtys wraz z polską kadrą stanął na najniższym stopniu podium. Indywidualnie zaś Sołtys odpadł w 1/8 finału.

- Każdy z chłopaków stoczył po cztery walki, wszystkie wygrane na punkty. W tym roku dla każdego z nich to największy sukces i jeden z większych w ich dotychczasowych karierach - powiedział Krzysztof Pajewski, trener KSW Szczecinek. - Fenomenalnie zawalczył Korkus, który na swojej drodze miał naprawdę mocnych gości. W półfinale pokonał mierzącego 190 cm wzrostu

Australijczyka, a w finale zwyciężył z Anglikiem. Z kolei wreszcie, po serii pechowych lub nieudanych startów, odblokował się Bartłomiej Mienciuk. Cała trójka prezentuje równy poziom, ale to Kuba i Adrian lepiej wypadali na zawodach. Tutaj albo Bartka zżerała trema, albo przegrywał przez decyzje sędziów, albo miał pecha. Wreszcie udało mu się wygrać. Liczę, że to go mocno podbuduje, bo w treningi wkłada mnóstwo pracy i serca. Wreszcie się opłaciło - podsumował Pajewski.

Jakub Pokusa i Adrian Korkus są aktualnymi mistrzami Polski w Kick-Boxingu light contact i full contact juniorów i zostali powołani do reprezentacji przez Polski Związek Kickboxingu. W dniach 14-21 września wezmą udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Kickboxingu w Krynicy.