Mistrzowie świata odpadli z mundialu. Słowacja - Włochy 3:2, Paragwaj - Nowa Zelandia 0:0

Jarosław Stencel
Robert Vittek strzelił dwa razy do bramki włoskiej.
Robert Vittek strzelił dwa razy do bramki włoskiej. Fot. internet
W meczach grupy F mistrzostw świata w piłce nożnej, Paragwaj zremisował bezbramkowo z Nową Zelandią, a Słowacja sensacyjnie pokonała Włochy 3:2 (1:0). Paragwaj - Nowa Zelandia 0:0

Paragwaj: Villar - Morel, Caniza, J.Caceres, Cardozo (67 Lucas), Santa Cruz, Vera, Da Silva, V.Caceres, Riveros, Valdez (67 Benitez).

Nowa Zelandia: Paston - Lochhead, Reid, Vicelich, Nelsen, Elliott, Smeltz, Killen (79 Brockie), Bertos, Fallon (69 Wood), Smith.

W 19 minucie Caniza strzelał na bramkę, ale niestety nie trafił. Niecelnie strzelał takze na początku drugiej połowy Elliott. W 76 minucie do pustej bramki nie strzela Barrios.

Słowacja - Włochy 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Robert Vittek (25), 2:0 Robert Vittek (73), 2:1 Antonio Di Natale (81), 3:1 Kamil Kopunek (89), 3:2 Fabio Quagliarella (90)

Słowacja: Mucha - Pekarik, Skrtel, Zabavnik, Strba (87 Kopunek), Vittek (90 Sestak), Stoch, Durica, Hamsik, Jendrisek (90 Petras), Kucka.

Włochy: Marchetti - Criscito (46 Maggio), Chiellini, Cannavaro, De Rossi, Pepe, Gattuso (46 Quagliarella), Iaquinta, Di Natale, Zambrotta, Montolivo (56 Pirlo).

W trzeciej minucie strzelał Iaquinta, ale uderzył obok słupka. Słowacy do tej pory głównie dośrodkowywali co stawało się łupem Marchettiego. W 25 minucie zagrali inaczej. Kucka podał między obrońców do Vittka, który z 16 metrów nie dał szans bramkarzowi Włoch. W 45 minucie tuż obok słupka strzelał Kucka. W 67 minucie idealną okazję na wyrównanie miał Quagliarella, ale z linii bramkowej wybił Skrtel. W odpowiedzi minimalnie niecelnie strzelał Stoch. W 73 minucie było już 2:0!

Obrońców wyprzedza Vittek i z bliska trafia z podania Hamsika. Osiem minut nadzieje Włochów zostały przedłużone. Strzał Quagliarelli broni Mucha, ale z lewej czyhał Di Natale, który trafił do pustej bramki. W 85 minucie Quaglarella trafił do siatki, ale sędzia wskazał spalonego. W 89 minucie już 3:1. Niczym torpeda Kopunek wystartował do piłki wyrzuconej z autu i nad bramkarzem pod poprzeczkę skierował piłkę do bramki. Szał radości na ławce słowackiej. W 92 minucie kontaktową bramkę zdobył Quagliarella, który przymierzył technicznie w samo okienko z 20 metrów. Okazję na wyrównanie miał Pepe, ale raz obronił Mucha, a potem nie trafił w piłkę.

Paragwaj i Słowacja grają dalej. Mistrzowie świata Włosi odpadają zajmując ostatnie miejsce w grupie.