Mistrzowie wracają do gry. Hiszpania - Honduras 2:0

Jarosław Stencel
David Villa strzelił dwa gole
David Villa strzelił dwa gole Fot. internet/archiwum

W trzecim poniedziałkowym meczu mistrzostw świata w piłce nożnej, Hiszpania pokonała w Johannesburgu Honduras 2:0 (1:0).

Hiszpanie chcąc zmazać zły wizerunek po pierwszym przegranym spotkaniu od początku natarli. Pierwszy postraszył Valladaresa Torres, a w 7 minucie graczy Hondurasu uratowała poprzeczka po strzale Villi. Z kolei nad poprzeczką główkował Ramos. W 17 minucie Villa poprawił się.

Wpadł w pole karne i uderzył w długi róg. Na początku drugiej połowy Hiszpanie podwyższyli prowadzenie. W pole karne wbirgł Navas i wycofał do Villi. Po nogach obrońców piłka wpada do siatki. Wydaje się, że kolejne gole będą kwestią czasu. Niestety, Hiszpanie marnowali dogodne okazje. Mieli je Ramos i Villa. Ten ostatni nie wykorzystał nawet rzutu karnego w 62 minucie.

Hiszpania - Honduras 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 David Villa (17), 2:0 David Villa (51)

Hiszpania: Casillas - Pique, Puyol, Navas, Sergio, Ramos (77 Arbeloa), Alonso, Capdevila, Xavi (66 Fabregas), David Villa, Torres (70 Mata).

Honduras: Valladares - Chavez, Figueroa, W.Palacios, Suazo (84 J.Palacios), Espinoza (46 Welcome), Martinez, Turcios (63 Nunez), Guevarra, Izaguirre, Mendoza.

We wtorek mecze: Meksyk - Urugwaj, Francja - RPA - oba o 16.00 oraz Nigeria - Korea Południowa, Grecja - Argentyna - oba o 20.30.