MKP remisuje w Dygowie [wideo, zdjęcia]

Lider ze Szczecinka stracił punkty w drugim kolejnym meczu. Nadal jednak nie ma porażki w tym sezonie i otwiera tabelę IV ligi.

Dla zespołu MKP był to drugi z rzędu mecz na szczycie tabeli, po wyjazdowym z Leśnikiem Manowo (0:0) tydzień wcześniej. Tym razem padły bramki, a spotkanie miało bardziej otwarty charakter.

W pierwszej połowie wynik otworzył Adam Jabłoński, ale już po 3. minutach wyrównał z karnego Andrzej Wojciechowski, który dzień wcześniej obchodził 40. urodziny. Po zmianie stron na prowadzenie wyszli gospodarze.

Po dośrodkowaniu z rożnego Wojciechowskiego, Marek Zdanowicz zgrał piłkę na 3 m, gdzie Adam Zejfer dopełnił formalności. Goście odpowiedzieli po 5. minutach, akcją rezerwowych Bartosza Knajdrowskiego i Macieja Szydlaka, którą celną główką zakończył drugi z wymienionych.

Ostatnie minuty meczu MKP grało w "10" po drugiej żółtej kartce Piotra Kusiaka. Rasel nie wykorzystał jednak przewagi i mecz zakończył się podziałem punktów.

Rasel Dygowo - MKP Szczecinek 2:2 (1:1)
0:1 Jabłoński (13.), 1:1 Wojciechowski (16. karny), 2:1 Zejfer (67.), 2:2 Szydlak (72.).

Żk. Wawiórko, Wojciechowski - Góra, Kusiak. Czerwona: Kusiak (79. druga żółta).

Rasel: Hartleb - Giliński, Zdanowicz, Wawiórko, Stępień, Świżek (62. Duwe), S. Kołodziejski, Zejfer, Suchwałko (83. Kempa), Wojciechowski, Rutkowski.

MKP: Wilczyński - Kusiak, Kozanko, Jurejewicz, Góra (58. Szydla), Brodowicz, Węglowski, Jureczko, Malczyk, Winnicki (58. B. Knajdrowski), Jabłoński.