MKP Szczecinek bezbramkowo zremisował z Kluczevią Stargard

W zaległym meczu 17. kolejki rozgrywek MKP Szczecinek bezbramkowo zremisował z Kluczevią Stargard na wyjeździe. W pierwotnym terminie spotkanie nie odbyło się ze względu na zalane boisko w Stargardzie. Teraz był to trzeci ligowy bezbramkowy remis szczecineckiej ekipy z rzędu, a czwarty, jeśli uwzględnić 0:0 z Lechem Czaplinek w ramach 5. rundy Pucharu Polski KOZPN.

Choć w pierwszej części meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie, to więcej dogodnych sytuacji zdołali stworzyć podopieczni trenera Zbigniewa Węglowskiego. Groźnie - dwukrotnie - uderzał choćby Paweł Bednarski, który najpierw z najbliższej odległości nie trafił głową po dośrodkowaniu, a następnie przestrzelił nad poprzeczką.

W drugiej połowie, do około 60. minuty, również najgroźniejsze okazje miał MKP. Raz Łukasz Jurjewicz trafił nawet w poprzeczkę. Po tym czasie przebudzili się jednak gospodarze, a pod szczecinecką bramką zrobiło się naprawdę gorąco. Dwa słupki, poprzeczka, wybijanie piłki z linii bramkowej - defensywa MKP uwijać się musiała jak w ukropie i miała przy tym sporo szczęścia. Ostatecznie jednak kibice goli nie zobaczyli.

- Po przebojach związanych z przekładaniem tego meczu, dobrze, że mamy to wreszcie za sobą - przyznał trener Węglowski. - Osiągnęliśmy przy tym dobry wynik na wyjeździe z silną przecież Kluczevią. W tabeli nie daliśmy się przeskoczyć. Pierwsza połowa była naprawdę dobra w naszym wykonaniu, druga już mniej. Szkoda naszych niewykorzystanych sytuacji, bo końcówka meczu byłaby na pewno spokojniejsza - podsumował.

Kluczevia Stargard - MKP Szczecinek 0:0
MKP: Sochalski - Jurjewicz, Kusiak, Drzewiecki, Palus, Jabłoński (72. Juśkiewicz), Bednarski, Bedliński, Jureczko, Kizielewicz (65. Szymański), Kaszczyc (75. Schab).