Młody pływak Eryk Korona z Koszalina z czterema medalami

red
Świetny występ młodych koszalińskich pływaków na zawodach w Szczecinie. Na basenie Floating Arena w kategorii 10-latków doskonale zaprezentował się Eryk Korona z H2O Koszalin, który zdobył trzy złote i jeden srebrny medal.

Jedna z najważniejszych imprez pływackich dla dzieci 10 i 11-letnich podsumowująca całosezonowe przygotowania, odbyła się 28 i 29 maja na basenie Floating Arena w Szczecinie.

Drużynowy wielobój organizowany jest w każdym województwie a jego wyniki utworzą indywidualny ranking ogólnopolski, oddzielnie dla każdej konkurencji oraz ranking sztafet. Rankingi te posłużą następnie do utworzenia ogólnopolskiej klasyfikacji drużynowej.

W dwudniowych zawodach wśród 10 latków, doskonale zaprezentował się Eryk Korona z H2O Koszalin. Został jednym z multimedalistów imprezy, zdobywając trzy złote medale oraz jeden srebrny. Bezkonkurencyjny okazał się na dystansie 50 m stylem dowolnym (32.42 s) i grzbietowym (38.14 s) oraz 100 m stylem zmiennym (1.21.17 min). Srebrny krążek zawdzięcza poprawionemu rekordowi życiowemu na dystansie 50 m stylem klasycznym. Eryk został najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej. Suma punktów wielobojowych uzyskanych przez zawodnika H2O Koszalin to 838 pkt.

Swoim występem podopieczny trenera Krzysztofa Hajdamowicza nawiązał do wspaniałej tradycji pływaczek z Koszalina, Katarzyny Rogowskiej oraz Wiktorii Biernackiej ze Znicza Koszalin, które w historii tej imprezy zapisały się znakomitymi rezultatami. Wynik uzyskany przez Eryka, w chwili obecnej jest najlepszym wśród 10-latków w kraju i po zakończeniu wieloboju w innych województwach pozostanie jednym z najlepszych.

Pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej zamknęło dwóch zawodników ze Znicza Koszalin, Radosław Dutkiewicz był 9 a Alan Dębski-Kornaga 10.

Wśród dziewcząt 10-letnich, Wołkowiecka Natalia ze Znicza Koszalin uplasowała się na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej. Natalia zdobyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym a w pozostałych swoich startach była dwa razy piąta i raz szósta.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się chłopcy 11-letni. Kamil Januszewski ze Znicza Koszalin uplasował się na trzecim miejscu podium w klasyfikacji generalnej. Czterokrotnie stawał na podium. Trzy brązowe medale zdobył za występy na 200 m stylem dowolnym i zmiennym oraz 50 m stylem motylkowym. Srebrny krążek stał się jego udziałem na dystansie 100m klasykiem. Damian Waszkowiak ze Znicza, w klasyfikacji generalnej uplasował się na pozycji 6 , z minimalną stratą na pozycji 8 znalazł się Oskar Czerwionka z H2O Koszalin, a pierwszą 10 zamknął kolejny zawodnik z Koszalina, Krasowski Franciszek ze Znicza.

Dziewczęta 11-letnie dzielnie reprezentowała, Kamila Derewecka ze Znicza Koszalin. W klasyfikacji generalnej Kamila zajęła 6 miejsce. Wróciła ze Szczecina z brązowym medalem za 200 m stylem dowolny.

Oprócz sukcesów indywidualnych zawody w Szczecinie przyniosły złote medale sztafetom chłopców 11 letnich. Zwycięstwem Znicza Koszalin zakończyły się rywalizacje 4x50 m w stylu dowolnym oraz 4x50 m stylem zmiennym. Ponadto w stylu dowolnym drugi zespół Znicza zajął trzecie miejsce.

Nie mniejszy sukces osiągnęły 11-letnie dziewczęta w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym zdobyły złoto a 4x50 m stylem zmiennym, medal srebrny.