Zamknij

Głos Koszaliński

Młodzi pływacy z klubu H2O w Koszalinie zakończyli sezon [zdjęcia]

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/6] Następne

Występami w Mistrzostwach Polski Juniorów 14 ,15 oraz 16 letnich zawodnicy MKP H2O Koszalin zakończyli starty w sezonie letnim.

Przygotowania do najważniejszych juniorskich zmagań odbywały się w Poznaniu na Termach Maltańskich. Dzięki partnerowi zgrupowania MEC Koszalin zawodnicy mogli trenować na basenie 50 m.

Rywalizacja najmłodszych juniorów rozpoczęła się na pływalni AquaSfera w Olsztynie. Stolica Warmii i Mazur gościła zawodników 14 letnich, wśród nich Amelia Michałowska. Młoda i ambitna zawodniczka H2O zakończyła starty w najważniejszej imprezie na dużym basenie z pięcioma rekordami życiowymi.

Zawodnicy 15 letni udali się do dalekiego Oświęcimia. Jakub Grul i Oskar Zawalich w zawodach stojących na bardzo wysokim poziomie poprawili swoje dotychczasowe osiągnięcia w czterech na pięć startów. Najstarszy z zawodników H2O, 16 letni Jakub Nowak na pływalni Aqua Lublin ustanowił dwa rekordy życiowe na cztery starty. Zawodnicy wrócili pełni nowych doświadczeń i gotowi na kolejne wyzwania.

Pomimo nie zdobycia medali w kategorii juniorów, sezon dla klub H2O Koszalin był bardzo udany. W młodszych kategoriach wiekowych młodzi pływacy indywidualnie zdobywali medale na ogólnopolskich zawodach Otylia SWIM CUP, Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 letnich, Mistrzostwach dzieci 10 i 11 letnich, Lidze Miast województwa zachodniopomorskiego oraz wielu innych imprezach w całym kraju.

Zobacz także: Zastępca prezydenta Koszalina Przemysław Krzyżanowski o sytuacji w AZS Koszalin

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy