Młodzi pływacy z Koszalina wrócili z Łodzi z medalami

red
Młodzi pływacy z klubu H2O Koszalin wzięli udział w zawodach Otylia SWIM CUP w Łodzi. Wrócili z medalami. Najwięcej, bo aż sześć, zdobył Eryk Korona.

Jedna z największych imprez pływackich w kraju dla dzieci i młodzieży odbyła się w miniony weekend w Łodzi. Dwudniowe zawody Otylia SWIM CUP (edycja letnia) przyciągnęła ponad 850 dzieci z całego kraju oraz Ukrainy, zrzeszonych w 70 klubach. Pod patronatem fundacji Otyli Jędrzejczak zawody przeprowadzono w Łodzi na basenie o wymiarach „olimpijskich”.

Każdy z uczestników zawodów otrzymał pakiety startowe, mógł osobiście spotkać się z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak oraz zaproszonymi gwiazdami min. mistrzynią olimpijską z Aten w wioślarstwie z Rio de Janeiro Magdaleną Fularczyk-Kozłowską. Dla zwycięzców poszczególnych grup wiekowych Fundacja Otyli Jędrzejczak przygotowała atrakcyjne nagrody. Wśród uczestników zawodów nie zabrakło zawodników z naszego miasta.

Koszalin reprezentowało siedmioro zawodników z klubu H2O Koszalin oraz jedna pływaczka z klubu Znicz Koszalin. Wielkim sukcesem zakończyły się zawody dla Eryka Korony. Podopieczny trenera Krzysztofa Hajdamowicza z H2O Koszalin wygrał rywalizację na najlepszego zawodnika wśród 10 latków. Eryk na 6 startów zdobył komplet medali.

Wywalczył dwa medale złote, dwa srebrne oraz dwa brązowe. Złote medale wywalczył stylem dowolnym za dystansie 50 m oraz 100 m. Srebrne medale za styl motylkowy oraz grzbietowy na dystansie 100 m. Natomiast medale brązowe wywalczył na dystansie 50 m również w stylu motylkowym oraz grzbietowym. W każdym z tych startów Eryk ustanawiał „rekordy życiowe” na basenie 50 m. Na szczególne uznanie zasługuje jego wynik na 100 m stylem dowolnym, uzyskany czas 1.13.98 jest ta najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej, w tym sezonie na basenie 50 m.

Obok Eryka wyśmienicie zaprezentowała się jego młodsza koleżanka klubowa Maja Pawłowska. W klasyfikacji generalnej wśród 9 letnich dziewczynek zajęła drugie miejsce. Z zawodów w Łodzi Maja przywiozła trzy medale, na cztery starty. Dwa srebrne (100 m stylem grzbietowym, 50 m dowolnym) oraz jeden brązowy (50 m stylem grzbietowym). Ustanowiła również dwa rekordy życiowe na basenie o wymiarach olimpijskich.

Pomimo wywalczenia czterech medali, wśród 12-latków Wiktor Szemborski z H2O Koszalin był czwarty w klasyfikacji generalnej. Wiktor musiał uznać wyższość dwóch zawodników z teamów Ukraińskich oraz zawodnika z Warszawy. Bezkonkurencyjny, okazał się w stylu dowolnym na dystansach 50 m oraz 100 m. Srebrny medal wywalczył na dystansie 200 m w stylu dowolnym a brązowy krążek przypadł mu za trzecią lokatę w stylu klasycznym na dystansie 50 m. W każdym ze startów Wiktor poprawiał swoje rekordy życiowe. Uzyskany czas 1.03.62 na dystansie 100m stylem dowolnym sprawił, że Wiktor znalazł się na szczycie listy z najlepszymi czasami wśród 12 latków na basenie 50 m w tym sezonie w Polsce.

Dwukrotnie w pierwszej dziesiątce plasowała się Kamila Derewecka ze Znicza Koszalina. Kamila wystartował czterokrotnie. W każdym ze startów pobijała swoje „życiówki”.

Pozostali zawodnicy reprezentujący nasze miasto wracają z Łodzi z podniesionym czołem, pomimo braku medali poprawiali swoje dotychczasowe osiągnięcia a zdobyte doświadczenie może zaprocentować w kolejnych startach.

Organizator zaprosił już na kolejną edycję, tym razem zimową. W grudniu Otylia Swim CUP odbędzie się na 50 metrowej pływalni w Szczecinie. Tym razem nasi młodzi pływacy będą mieli znacznie bliżej i zapewne licznie zaprezentują nasze miasto.