Młodzicy Bałtyku Koszalin z medalami mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

SW Bałtyk Koszalin
Wychowankowie klubu Sporty Walki Bałtyk Koszalin z powodzeniem wystartowali w mistrzostwach Polski w taekwondo olimpijskim w grupie młodzików.

Podopieczni trenerów Andrzeja Szewczyka i Krystiana Pajewskiego przywieźli z zawodów w Tarnowie Podgórnym pięć medali.

- Pięcioro naszych zawodników zdobyło medale. Mamy mistrzynię Polski! Nasz klub zajął szóste miejsce drużynowo na 27 startujących. Zabrakło nam niewiele do pucharu, które przygotowano dla pięciu czołowych klubów - powiedział A. Szewczyk.

Wewnętrzną sprawą koszalińskiego klubu był finał kategorii dziewcząt do 44 kg. Zmierzyły się w nim... bliźniaczki Wiktoria i Gabriela Kawczyńskie. Górą była pierwsza z nich. Wicemistrzem Polski w wadze do 36 kg został Fabian Grąbczewski. Brązowe medale dla Bałyku zdobyli Anna Hocyk (48 kg) oraz Eryk Szpaczyński (48 kg).

Dodajmy, że trener Szewczyk jest wychowankiem zmarłego 3 lata temu Krzysztofa Pajewskiego. W przeszłości odnosił sukcesy jako zawodnik. Obecnie wraz z synem Krzysztofa Pajewskiego, Krystianem, prowadzą szkolenie taekwondo w grupie dzieci.

- Widać już pierwsze rezultaty wykonanej pracy. Zaczęliśmy jeździć na turnieje ogólnopolskie, pojawiły się też wyniki - powiedział A. Szewczyk.

Warto przypomnieć, że ostatnią medalistką mistrzostw Polski z Bałtyku była kilka lat temu Karolina Mośko, wychowanka legendy polskiego i koszalińskiego taekwondo, zmarłego w 2013 r. Henryka Ficka.