Młyny Stoisław Koszalin bez szans. Perła z Lublina błyszczała w Koszalinie [ZDJĘCIA]

Młyny Stoisław Koszalin - MKS FunFloor Perła Lublin 21:34 (10:19)
Młyny Stoisław Koszalin - MKS FunFloor Perła Lublin 21:34 (10:19) Jacek Wójcik
Lider PGNiG Superligi Kobiet, MKS FunFloor Perła Lublin, pewnie sięgnął po dziewiąte zwycięstwo w sezonie. W meczu 10. kolejki podopieczne Moniki Marzec rozbiły Młyny Stoisław Koszalin 34:21 (19:10).

Rozegrane w środowy wieczór w Koszalinie, spotkanie 10. serii miało od początku do końca jednostronny przebieg. Zespół z Lublina od pierwszych minut zagrał twardo w obronie i szybko w ataku. Na ich tle zespół Młynów raził nieskutecznością i wolnym rozgrywaniem akcji. Po 5. minutach gry było... 5:0 dla przyjezdnych i w zasadzie po emocjach. Niemoc Młynów przełamała dopiero w 6. min Anna Mączka. Po 18. min gry było 4:12, a na koniec pierwszej połowy 10:19. Nie był to najwyższy wymiar kary, bo tradycyjnie kilka piłek odbiła koszalińska bramkarka, Natalia Filończuk.

Po zmianie stron koszalinianki zagrały nieco odważniej w ataku, ale o nawiązaniu walki nie było mowy. Już po 12. min gry rywalki miały dwa razy tyle bramek co Młyny (26:13). Później przewaga Perły utrzymywała się na poziomie 10-12 bramek, a skończyło się na 13 golach różnicy.

Zawodniczkami meczu zostały bramkarki, w koszalińskim zespole Aleksandra Iwanicja, skuteczna m.in. przy rzutach karnych, a w zespole gości Paulina Wdowiak, która broniła z 46-procentową skutecznością. Przy tak dobrej dyspozycji Wdowiak, M. Marzec nie musiała tym razem sięgać po Weronikę Gawlik czy Marinę Razum.

Dla koszalińskiej drużyny był to ostatni w tym roku ligowy mecz w swojej hali. Tym większa szkoda, że nie miał żadnej historii. Przed Młynami jeszcze wyjazd do Eurobudu JKS Jarosław, w piątek 19 bm. Wznowienie rozgrywek Superligi, po przerwie na start reprezentacji Polski w mistrzostwach świata, planowane jest 8-9 stycznia 2022 roku. Dodajmy, że wśród 20 powołanych do kadry (na MŚ pojedzie 18 zawodniczek), nie ma żadnej z Młynów. Sześć kadrowiczek ma MKP Perła (plus jedna zawodniczka w rezerwie), a trzy najbliższy rywal naszego zespołu, Eurobud (plus jedna w rezerwie).

• Młyny: Flińczuk, Iwanicja - Urbaniak, Mazurek 1, Mączka 6, Lipok 4, Zaleśny 1, Haric 3, Żukowska 3, Rycharska 2, Nowicka 1, Borysławska, Somionka.

• MKS: Wdowiak - Płomińska 4, Szarawaga 1, Więckowska 2, Gęga, Byzdra, Szynkaruk 5, Pietras 2, Masna 7, Roszak 5, Achruk 4, Portasińska 1, Zagrajek 3.