Młyny Stoisław Koszalin nie sprostały Piotrcovii Piotrków Trybunalski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Trzeciej porażki z rzędu i szóstej w sezonie doznały w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin. Jacek Wójcik
od 16 lat

W 8. kolejce spotkań koszaliński zespół nie sprostał wyżej notowanemu zespołowi z Piotrkowa Trybunalskiego. Koszalinianki źle rozpoczęły mecz i po 8. minutach przegrywały 3:6. Różnica 2-3 goli na korzyść przyjezdnych utrzymywała się niemal do 20. minuty. Kilka udanych interwencji bramkarki Młynów, Natalii Filończuk, zatrzymało ofensywę skutecznie grającej dotąd Piotrcovii.

Swoje szanse wykorzystały za to koszalinianki. Doprowadzając najpierw do remisu 13:13, a następnie Kristina Kubisova trafiła na 14:13 (21.). Piotrcovia odpowiedziała serią trzech trafień, ale jeszcze w końcówce pierwszej połowy Młyny odrobiły straty (17:17). Ostatnie trafienie przed przerwą należało do Żanety Senderkiewicz, która zapewniła rywalkom prowadzenie z rzutu karnego.

Po niezłej końcówce pierwszej połowy, koszalinianki źle rozpoczęły drugą. Nie minęły cztery minuty i znów traciły 3 bramki do przyjezdnych (18:21). Straty udało się odrobić w 40. min (23:23), ale za chwilę Piotrcovia znów miała o 2 trafienia więcej. Po raz ostatni Młyny miały kontakt z rywalkami w 43. min, gdy przegrywały tylko 24:25. Trzy skuteczne akcje Piotrcovii pozwoliły jej odskoczyć na 28:24 (46.). Już do końca meczu koszalinianki nie zbliżyły się na mniej niż trzy trafienia. Między 55. i 57. min przyjezdne zdobyły 4 gole z rzędu na najwyższe prowadzenie w tym meczu 36:29.

Młyny Stoisław Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 30:36 (17:18)
Młyny: Zimny, Filończuk, Nowicka - Bajrak 2, Reichel, Urbaniak 4, Mączka 1, Zaleśny 3, Choromańska 4, Kowalik 5, Rycharska 5, Żmijewska 1, Kubisova 5.
Piotrcovia: Suliga, Opelt - Drażyk 9, Radushko 6, Senderkiewicz 3, Oreszczuk 1, Polaskova, Grobelna 4, Sobecka 5, Szczepanek, Trbović 1, Świerczek 7, Jureńczyk, Martins Schneider.