Młyny Stoisław Koszalin po raz drugi w sezonie przegrały w Chorzowie

Ruch Chorzów, ostatni zespół tabeli kobiecej Superligi, powtórzył osiągnięcie z początku tego roku, gdy w II połowie meczu z Młynami odrobił stratę 8 goli i wygrał w karnych 4:3. Jacek Wójcik

Tym razem przewaga Młynów wynosiła maksymalnie 5 goli, a Niebieskie goniły wynik do 53. minuty. W 56. min Ruch objął pierwsze prowadzenie, po karnym Karoliny Jasinowskiej (24:23). W 59. min Niebieskie odskoczyły na 2 trafienia i zanosiła się na wygraną za 3 pkt. Młyny wyrównały rzutem na taśmę. W 60. min trafiła najpierw Julia Andrijczuk, a następnie - po ofensywnym faulu jednej z rywalek - na remis Emilia Kowalik.

W karnych 4 kolejki były bezbłędne z obydwu stron, a w trzech kolejnych... nie padła żadna bramka. W ósmej trafiła Marcelina Polańska, a za chwilę Patrycja Chojnacka obroniła rzut Andrijczuk i chorzowianki mogły cieszyć się z dwóch punktów.

Ruch Chorzów - Młyny Stoisław Koszalin 28:28 (12:15) karne 5:4
Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska - Doktorczyk 4, Grabińska, Jaroszewska 6, Jasinowska 4, Kolonko 1, Polańska 4, Sójka 2, Stokowiec 3, Wilczek 4.
Młyny: Krebs, Zimny - Andrijczuk 6, Borysławska 2, Haric, Kowalik 4, Mazurek 7, Rycharska 1, Smolich 4, Somionka, Urbaniak 3, Wołownyk 1.

Młyny Stoisław Koszalin pokonały Start Elbląg po rzutach kar...