Młyny Stoisław Koszalin pokonały Start Elbląg po rzutach karnych [ZDJĘCIA]

Wyrównane spotkanie rozegrały zespoły Młynów i Startu na otwarcie ostatniej, 4. rundy tego sezonu. W końcówce koszalinianki wypuściły z rąk wygraną za 3 punkty i musiały ratować się w konkursie rzutów karnych.

Przed meczem nagrodę dla zawodniczki miesiąca w Superlidze odebrała rozgrywająca Startu Justyna Świerczek. W pierwszych minutach meczu pokazała, że wyróżnienie nie było na wyrost. Zdobyła 4 pierwsze gole dla przyjezdnych, dając im prowadzenie 2:0 i 4:2. W 14. min przewaga Startu urosła do 3 trafień (8:5). Po niemrawym początku, w drugim kwadransie gra Młynów uległa poprawie. W 17. min straty były już odrobione (8:8), a w 21. gospodynie były pierwszy raz przed przyjezdnymi (10:9). W wyrównanej końcówce I połowy nieco lepsze były elblążanki.

Niezły w wykonaniu Młynów był początek drugiej odsłony. W ciągu 7. min z jednobramkowej straty, wyszły na prowadzenie 16:13. W dodatku Start stracił kontuzjowaną Świerczek. Mimo kiepskiego początku II połowy, przyjezdne szybko się pozbierały i złapały kontakt. Skutecznie grała Alona Szupyk, a z karnych punktowała Nikola Szczepanik (5/5). Koszalinianki mogły liczyć na skuteczną między słupkami Ołeksandrę Krebs, ale jej wysiłki często były niweczone niedokładnościami w ataku.

W końcówce wydawało się jednak, że górę wezmą Młyny. Szóste trafienie Julii Andrijczuk i przytomna dobitka Hanny Rycharskiej, dały prowadzenie 23:21 (58.). Wynik poprawiła Vanesa Agović, a później Młyny długo rozgrywały akcję. Rzut Mazurek, pod presją pasywnej gry, obroniła Magdalini Kepesidou. Koszalinianki nie zdołały przerwać kontry Szupyk, która doprowadziła do remisu. Konkursy rzutów karnych w przeszłości nie były mocną stronę Młynów. Tym razem też się zaczęło źle (poprzeczka Mazurek), ale później poszło już dobrze. Cztery kolejne trafienia plus dwie skuteczne interwencje Krebs sprawiły, że 2 pkt zostały w Koszalinie, a do Elbląga pojechał jeden.

Młyny Stoisław Koszalin - Start Elbląg 23:23 (11:12) karne 4:2 Młyny: Zimny, Filończuk, Krebs - Urbaniak 5, Mazurek 3, Mączka 2, Zagrajek, Haric, Wołownyk, Kowalik 2, Rycharska 5, Nowicka, Smoling, Borysławska, Andrijczuk 6, Somionka.
Start: Kepesidou, Pająk - Choromańska, Świerczek 6, Waga 3, Bojcić 1, Gędłek, Szczepanik 6, Pękala, Cygan, Agović 1, Szupyk 6, Stapurewicz, Rancić.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0