Młyny Stoisław Koszalin przegrały z KPR Gminy Kobierzyce

W 14. kolejce Młyny Stoisław doznały wysokiej porażki na boisku wicelidera z Kobierzyc. archiwum
Do półmetka dotarła rywalizacja w Superlidze piłkarek ręcznych. W 14. kolejce Młyny Stoisław doznały wysokiej porażki na boisku wicelidera z Kobierzyc.

Spotkanie rozpoczęło się od błędów z obydwu stron, a w roli głównej występowały bramkarki. Wynik w 3. min otworzyła Martyna Borysławska, a w 7. było 3:1 dla Młynów. Rywalki odrobiły straty z nawiązką (5:3) w ciągu kolejnych 3. minut. Po czasie dla trenera Waldemara Szafulskiego, Młyny doprowadziły do remisu, ale od 13. min do końca pierwszej odsłony utrzymywała się przewaga 1-2 goli KPR.

Druga część meczu rozpoczęła się po myśli miejscowych. Po 5. min było 16:11 na ich korzyść, a mogło być wyżej, gdyby rzut karny wykorzystała Kinga Jakubowska. Niemoc Młynów przełamała w 36. min Julia Zagrajek, jednak w kolejnych minutach koszalinianki nadal miały problemy z finalizacją akcji. W 47. min KPR miał już 8 goli przewagi (24:16) po dwóch trafieniach Aleksandry Kucharskiej. Zespół z Kobierzyc kontrolował wynik do samego końca, a końcowa różnica 9 goli była najwyższą w meczu.

Młyny Stoisław wygrały z Piotrcovią [ZDJĘCIA Z MECZU]

- Zagraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej realizowaliśmy założenia. Brakowało może trochę wykończenia. Bolączką było kilka bramek rzuconych przez prawoskrzydłową rywalek z ataku pozycyjnego. Źle rozpoczęliśmy drugą połowę. Czekaliśmy kilka minut na zdobycie pierwszej bramki. To spowodowało nerwowość. Później próbowaliśmy szybko odpowiadać, była jednak nerwowość w poczynaniach i często źle się to kończyło - powiedział trener Szafulski.

KPR Gminy Kobierzyce - Młyny Stoisław Koszalin 30:21 (13:11)
KPR: Kowalczyk, Zima Jakubowska 7, Kucharska 5, Mokrzka 2, Ilnicka 1, Tomczyk, Buklarewicz 2, Janas 6, Wiertelak 2, Ważna 2, Ivanović 1, Koprowska 1, Despodovska 1, Michalak, Wicik.
Młyny: Zimny, Filończuk, Krebs Mączka 4, Zagrajek 2, Haric 2, Wołownyk 2, Kowalik 2, Rycharska 2, Nowicka, Smoling, Borysławska 2, Andrijczuk 3, Somionka 2.

Wyniki innych meczów 14. kolejki: MKS Perła - Zagłębie 16:28 (3:14), Piotrcovia - Ruch 36:20 (19:11), Eurobud JKS - Start Start 24:25 (13:11).

Superliga kobiet: Młyny Stoisław Koszalin - MKS Zagłębie Lub...