Młyny Stoisław Koszalin rozbite przez KPR Gminy Kobierzyce, wicelidera Superligi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Młyny Stoisław Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 25:36 (11:22)
Młyny Stoisław Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 25:36 (11:22) Jacek Wójcik
W słabym stylu rozpoczęły występy w nowym roku piłkarki ręczne Młynów Stoisław Koszalin. W rozegranym awansem meczu z 11. kolejki PGNiG Superligi, uległy u siebie KPR Gminy Kobierzyce aż 25:36.
od 16 lat

To ósma porażka Młynów w sezonie 2022/23 i szósty mecz, w którym podopieczne trenera Jarosława Knopika straciły co najmniej 30 goli. KPR wygrał po raz dziewiąty i pozostaje wiceliderem Superligi.

Pierwsze w tym roku spotkanie w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej nie miało wielkiej historii. Jego przebieg ustawiły pierwsze minuty, w których zawodniczki Młynów popełniały błąd za błędem, ułatwiając tylko zadanie faworyzowanym rywalkom. KPR zdobył pierwsze 3 bramki w meczu. Młyny otworzyły konto dopiero w 5. minucie (Anna Mączka), ale kolejne 5 trafień zanotowały rywalki i po 10. minutach było 8:1 na ich korzyść!

W 12. minucie zespół z Kobierzyc prowadził już 10:2, w 15. - 14:3, a w 17. - 16:4. To był ciężki nokaut, po którym zawodniczki Młynów nie były w stanie się podnieść w do końca pierwszej odsłony. Zakończyły ją z 11-bramkowym deficytem. Takiego lania do przerwy jeszcze w tym sezonie koszalinianki nie dostały w żadnym meczu (poprzedni "rekord" to minus 9 goli w Zagłębiem w Lubinie).

Po fatalnej pierwszej połowie, początek drugiej mógł zaskoczyć. Dwa pierwsze trafienia były dziełem koszalinianek, a po 9. minutach gry prowadziły w tej części 8:2, co przekładało się na wynik 19:24. W zespole gości pojawiła się lekka nerwowość, ale nie trwało to długo, bo Młyny straciły impet i wróciły do pełnej błędów i niedokładności gry, jaką prezentowały przed przerwą. W dwóch kolejnych akcjach popełniły proste straty w ataku i zamiast 21:24, w 44. minucie zrobiło się 19:26.

Drugiego momentu słabości KPR już nie miał. Po kolejnych 5. minutach powiększył przewagę do 9 trafień (29:20) i spokojnie kontrolował mecz do końca. Trenerka przyjezdnych, Edyta Majdzińska, mogła pozwolić sobie na dużą rotację składem. Warto podkreślić, że poza bramkarkami wszystkie grające zawodniczki z Kobierzyc wpisały się na listę strzelczyń.

Kolejny mecz Młyny rozegrają 14 stycznia, w Chorzowie, z zamykającym tabelę Ruchem.

od 16 lat

Młyny: Filończuk, Nowicka - Bajrak 3, Jura, Reichel, Urbaniak 1, Mączka 6, Lipok 3, Zaleśny 2, Choromańska 1, Kowalik 2, Rycharska 4, Żmijewska, Kubisova 3.
KPR: Kowalczyk, Chojnacka - Olek 1, Kucharska 2, Tomczyk 6, Buklarewicz 4, Wiertelak 4, Kozioł 4, Domagalska 1, Cygan 3, Despodovska 3, Szupyk 2, Wicik 1, Macedo 5.