Młyny Stoisław Koszalin wygrały w Jarosławiu po karnych

Anna Mączka rzuciła w Jarosławiu siedem bramek.
Anna Mączka rzuciła w Jarosławiu siedem bramek. Jacek Wójcik
W meczu otwierającym 2. kolejkę Superligi pań, Młyny Stoisław Koszalin po dramatycznej końcówce i rzutach karnych wygrały w Jarosławiu, sięgając po pierwsze 2 punkty w nowym sezonie.

Początek meczu był wyrównany. Do 19. min przewaga żadnej z drużyn nie była większa niż 1 gol. Od stanu 9:8 dla rywalek, koszalinianki zdobyły 5 goli z rzędu (24. - 9:13). Ostatnie 5. min tej odsłony należały jednak do miejscowych, które doszły na jedno trafienie.

W 34. min JKS wrócił na prowadzenie (17:16) i zaczął dyktować warunki. W dodatku koszalinianki złapały kilka 2-minutowych kar. W pewnym momencie grały nawet w podwójnym osłabieniu. Wykorzystywał to JKS, systematycznie powiększając przewagę. Za to nasz zespół miał problemy z finalizacją akcji. Przez 18. min zdobył tylko 3 gole. Po przeciwnej stronie prym wiodła Martyna Żukowska (5 z 9 goli w II połowie). Po jej dwóch trafieniach z karnych, w 53. min było już 23:19.

Ostatnią bramkę w regulaminowych 60. min, JKS zdobył w 55. min (Żukowska na 24:20). Mimo arcytrudnej sytuacji, końcowe 5. min Młyny rozegrały spokojnie i skutecznie. Dwa rzuty z koła trafiła Daria Somionka, a do remisu doprowadziła Natalia Wołownyk. W ostatniej akcji skutecznie interweniowała Natalia Filończuk i rozstrzygnięcia trzeba było szukać w karnych. Przesądziła druga seria, w której Ołeksandra Krebs obroniła rzut Żukowskiej (w regulaminowym czasie 4/4 z 7 m!).

Eurobud JKS Jarosław - Młyny Stoisław Koszalin 24:24 (14:15) k. 3:5
JKS: Szczurek, Ciąćka - Guziewicz, Doniec, Matuszczyk 3, Nieściaruk 5, Pietras 1, Żukowska 9, Strózik, Szymborska 3, Kozimur 2, Parandii 1.
Młyny: Filończuk, Krebs - Grobelska, Urbaniak 3, Mączka 7, Wołownyk 4, Kowalik, Rycharska 2, Nowicka, Smoling 4, Borysławska, Andrijczuk 2, Somionka 2.

W poniedziałek odbyła się oficjalna prezentacja zespołu Młynów Stoisław Koszalin.

Zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin zaprezentowały się kibi...

Młyny Stoisław Koszalin - Ruch Chorzów 31:25 [ZDJĘCIA, WIDEO]