MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mobilne punkty poboru wymazów dla strażaków z województwa zachodniopomorskiego [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Dawid Jaśkiewicz
Dawid Jaśkiewicz
14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej
Mobilne punkty poboru wymazów dla strażaków z województwa zachodniopomorskiego zorganizowali w piątek żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W Szczecinie i Koszalinie pobrali wymazy od 40 osób.

Punkty Test&Go, czyli mobilne punkty poboru wymazów zorganizowano dla strażaków - słuchaczy Szkoły Aspirantów w Poznaniu. Jak wyjaśniają ratownicy straży pożarnej, poddawani testom strażacy w najbliższy czwartek, 4 czerwca mają zdawać egzaminy. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem wśród zdających i egzaminatorów, najpierw na dwa tygodnie strażacy zostali skierowani na kwarantannę, a przy jej końcu zostali poddani testom.

Wymazy pobierali przeszkoleni ratownicy - żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w dwóch mobilnych punktach poboru typu Test&Go w Szczecinie - na terenie jednostki ratowniczo- gaśniczej przy ul. Struga, oraz w Koszalinie w funkcjonującym od dwóch tygodni Test&Go przy szpitalu wojewódzkim.

Łącznie pobrano 40 wymazów - 29 w Szczecinie i 11 w Koszalinie od strażaków z terenu całego województwa zachodniopomorskiego, z jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

- Z wnioskiem o pobranie wymazów od strażaków zwrócił się do nas właśnie komendant wojewódzki PSP - wyjaśnia zastępca dowódcy 14. ZBOT ppłk Mirosław Radwan.

- Posiadamy już duże doświadczenie w tego typu działaniu, bo nasze mobilne punkty działają w Koszalinie od kilkunastu dni.

Przypomnijmy: Test&GO - mobilny punkt poboru wymazów umożliwia w sposób minimalizujący ryzyko zarażenia koronawirusem, pobranie wymazów od pacjenta. Cała procedura odbywa się bez wysiadania z auta. Kierowca przejeżdża przez wyznaczone strefy: wyczekiwania, ewidencji (tu sprawdzana jest jego tożsamość), poboru wymazów, odpoczynku i wreszcie dekontaminacji (tam pojazd zostaje odkażony).

Dzięki zdyscyplinowaniu strażaków cała procedura przebiegła bardzo sprawnie. W ciągu dwóch godzin w Szczecinie i Koszalinie żołnierze WOT zakończyli pobieranie wymazów. Próbki przebadają teraz specjalistyczne laboratoria a strażacy zostaną powiadomieni wkrótce o wynikach badań.

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński podczas spotkania z Rafałem Trzaskowskim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo