Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mobilność międzynarodowa nauczycieli koszalińskiej Budowlanki

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Od grudnia 2020 do czerwca 2022 r w Zespole Szkół nr 7 w Koszalinie realizowany był projekt "Mobilność międzynarodowa nauczycieli Zespołu Szkół nr 7 w Koszalinie kluczem do rozwoju kompetencji zawodowych" w ramach programu Erasmus+. Koordynatorką projektu o łącznej wartości ponad 34 tysiące euro, była Magdalena Bugajska.

Inicjatywę realizowano w porozumieniu z organizacją partnerską Cultura e Dintorni z Martina Franca we Włoszech oraz Ex.Act Malta z Valletty na Malcie.

- Głównym celem projektu było odbycie przez nauczycieli ZS7 szkoleń branżowych - wyjaśnia Ewa Kroll, dyrektorka popularnej Budowlanki. - Staże w wymiarze 40 godzin odbyły się we Włoszech w przedsiębiorstwach zgodnych z branżą, w której zatrudnieni są nauczyciele - dodaje. Chodzi tu o kierunki: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik geodeta oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Uczestnicy zapoznali się ze specyfiką pracy przedsiębiorstw, w których odbywali szkolenia branżowe oraz zapoznali się z zasadami BHP obowiązującymi we Włoszech dla poszczególnych zawodów. Poznali również nowoczesne technologie, urządzenia oraz maszyny.

Celem projektu był też rozwój kulturowy jego uczestników, co umożliwiły wycieczki krajoznawcze oraz poprawa znajomości języka angielskiego przez nauczycieli przedmiotów zawodowych z ZS 7. Umożliwił to 20-godzinny kurs językowy, który zorganizowała instytucja partnerska oraz 10-godzinny kurs przygotowawczy prowadzony przez magistra filologii angielskiej.

- 10 nauczycieli przedmiotów zawodowych z ZS 7, którzy znają język angielski na poziomie podstawowym, pragnący poszerzyć swoje kompetencje językowe i osiągnąć poziom B1 wyjechało na tygodniowy pobyt na Maltę. Podczas mobilności uczestnicy wzięli udział w kursie językowym w Cavendish School of English - jest to szkoła językowa organizująca kursy akredytowane i certyfikowane na bardzo wysokim poziomie, prowadzone przez native speaker'ow - podsumowuje Ewa Kroll.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera