Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mocarz przeciwko dopalaczom

Monika Zacharzewska
Wojciech Stefaniec
Komiks Wojciecha Stefańca i akcja „Głosu”. Zobacz czym grozi zażywanie dopalaczy.

Wkrótce do szkół w regionie trafi komiks „Mocarz”. To naprawdę mocna rzecz. Jak dopalacz o tej nazwie, który zdaniem ekspertów wywołuje efekt jak po haszyszu, tylko... kilkaset mocniejszy i działa wielokierunkowo wywołując halucynacje, depresję, błogostan, euforię. I silnie uzależnia.

Komiks będzie rozdawany w szkołach na terenie Koszalina i Słupska, Miastka i Lęborka oraz powiatu słupskiego, przez te samorządy. Zaś w „ Głosie” do końca roku będziemy informować, czym są dopalacze, do czego prowadzi ich zażywanie i dlaczego należy ich unikać.

Razem z samorządami mówimy: stop dopalaczom!

W województwie zachodniopomorskim w tym roku do szpitali przyjęto 150 osób zatrutych dopalaczami. W całej Polsce ponad sześć tysięcy. To najczęściej młodzież w wieku już od 12 lat. Jednak nie brakuje też dorosłych. Specjaliści alarmują, że dopalacze, to specyfiki, które przez łatwą dostępność, a przy tym złożony, często nieznany syntetyczny skład, są potwornie niebezpieczne. Bywa, że zabójcze.

„Głos” wraz z partnerami, samorządami z regionu, rozpoczyna akcję „Stop dopalaczom”. Powiemy wam, czym są te specyfiki, co może się w nich znajdować, jakie efekty mogą wywoływać . Oraz oczywiście, jak się przed nimi uchronić, i jak ratować tego, który je wziął.

Natomiast ciekawość tych, którzy chcieliby wiedzieć, co czuje się po zażyciu dopalacza, mamy nadzieję, że zaspokoi komiks, który promuje naszą akcję.

Jego tytuł to „Mocarz”. Jest taki, jak nazwa popularnego ostatnio środka kolekcjonerskiego, który zebrał żniwo w czasie wakacji w Polsce - dopalacza Mocarz.

Nasz redakcyjny kolega, utalentowany i nagradzany rysownik Wojciech Stefaniec bardzo sugestywnie pokazał w nim, co może dziać się w głowie zażywającego dopalacze. Uzmysławia też, co dzieje się z organizmem zażywającego, co mu grozi i jak problem dotyka jego najbliższych. Oraz jak bezsilni mogą być w obliczu dopalaczy lekarze, ratujący zatrutego nimi człowieka, którzy często nie są w stanie poznać składu takiego specyfiku.

Komiks „Mocarz” wkrótce będzie dostępny w szkołach na terenie Koszalina i Słupska, Miastka i Lęborka oraz powiatu słupskiego, i przez tych partnerów tam rozdawany. Osoby zainteresowane komiksem mogą o niego pytać również w naszych redakcjach.

Natomiast już od jutra na łamach „Głosu” będziemy pisać, czym są dopalacze i rozmawiać z ekspertami o zagrożeniu jakie niosą te tzw. nowe narkotyki.

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!