Mocna pierwsza połowa. Darłovia lepsza od Błoni w meczu na szczycie

kmb
Darłowo. W meczu kolejki gospodarze już po pierwszych 45. minutach pozbawili przyjezdnych złudzeń co do końcowego rezultatu. Dla jednych i drugich, plasujących się w górnej części stawki, miała być to pierwsza poważna weryfikacja tego, na co stać ich będzie w tym sezonie. I ten test śpiewająco zdali podopieczni trenera Mateusza Kaźmierczaka.

Ponadto, w pojedynku czołowych snajperów (zarówno w zeszłym, jak i w dopiero rozpoczętym sezonie) wprawniejszym okiem wykazał się Wiktor Sawicki z Darłovii, a jego nemesis z Błoni, Wojciech Gersztyn, tym razem musiał obejść się smakiem.

Wynik otworzył szczęśliwym centrostrzałem Konrad Rokicki. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie sytuacje sam na sam wykorzystał Daniel Wólkiewicz i gospodarze mieli znakomitą sytuację wyjściową na drugą część meczu.W niej ekipa Pawła Drozdowskiego strzeliła gola (Wojciech Łaniucha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marka Bernaciaka), ale to wszystko, na co tego dnia było ich stać, choć jeszcze kilka znakomitych okazji udało się wypracować. Rywali dobił uderzeniem zza pola karnego Sawicki.

Darłovia Darłowo - Błonie Barwice 4:1 (3:0)
1:0 Rokicki (6.), 2:0 i 3:0 Wólkiewicz (23. i 34.), 3:1 Łaniucha (60.), 4:1 Sawicki (83.).
Darłovia: Śpiewak - Szczerbal, Szopiński, Nowak, Rokicki, Bazyli (75. Idasiak), Włodarczyk (90. Basałaj), Fryś, Dywan (88. Prędki), Wólkiewicz, Sawicki (85. Maciąg).
Błonie: Tomaszewicz - Kalota, Kreft (60. Telążka), Kusiak, Mikołajczyk, Łaniucha, Woś, Przybysz, Bernaciak, Gersztyn, Furman (75. Kowalczyk).