Mocno osłabiony Żak Koszalin przegrał w Opolu

Weegree AZS Politechnika Opolska - Żak Koszalin 88:76 (20:22, 21:24, 23:13, 24:17) Jacek Wójcik
Koszykarze pierwszoligowego Żak Koszalin doznali porażki w Opolu. Trzeciej z rzędu i ósmej w trwającym sezonie.

Na spotkanie z wyżej notowaną Politechniką, beniaminek z Koszalina pojechał bez mających problemy zdrowotne Darrella Harrisa, Marcina Zarzecznego i Mateusza Prycia. Przy takich osłabieniach można było mieć spore obawy o wynik starcia w 12. kolejce. Żak podjął jednak rękawicę i był w grze o zwycięstwo do ostatniej kwarty.

Po dwóch kwartach Żak prowadził z Politechniką 46:41. Dobrze dysponowany był Jakub Dłoniak, który w I kwarcie zdobył 9 ze swoich 23 pkt (10/14 z gry, 7/7 za 2 pkt w całym meczu). Koszaliński zespół nieźle trafiał z dystansu. Osiem trafień zza łuku (na 31 prób) to rekord Żaka w I lidze.

Gospodarze odrobili straty już po minucie III kwarty, jednak znów z dystansu odpowiedział Czubak i do 29. min podopieczni Piotra Ignatowicza utrzymywali nieznaczną przewagę punktową. Dopiero w samej końcówce zespół z Opola zanotował serię 6:0, na prowadzenie 64:59 przed finałową kwartą.

AZS rozpoczął ją od 4 celnych rzutów wolnych (33. - 68:59). W 35. min było 10 pkt na korzyść rywali (74:64). Różnica 7-10 oczek utrzymywała się do 38. min. Po trafieniu Marcina Tomaszewskiego Żak przegrywał 76:83. Rozstrzygnęła końcówka, w której gospodarze zdobyli ostatnie 5 pkt w meczu, na najwyższe prowadzenie 88:76.

• AZS: Rutkowski 22 (2x3, 9 zb., 4 as.), Kaczmarzyk 17 (1x3, 4 zb.), Kiwilsza 14 (8 zb., 3 as.), Wilk 12 (1x3, 5 zb.), Kobel 6 (13 as., 3 prze., 3 str.) - Jodłowski 7 (11 zb.), Skiba 6 (5 as.), Kapuściński 2, Piszczatowski 2 (4 zb.), Lewiński 0.

• Żak: Dłoniak 23 (3x3, 3 zb.), Lungwana 21 (2x3, 8 zb., 5 as.), Sewioł 6 (9 zb., 3 as., 4 prze., 4 bl.), Czyż 4 (3 zb., 2 bl.), Naczlenis 4 (3 as., 3 str.) - Tomaszewski 7 (3 zb., 4 str.), Czubak 6 (2x3), Szewczyk 5 (1x3).