Morski Sianów wygrał zaległy mecz z AZS Politechniką Koszalińską [ZDJĘCIA]

W rozegranym w środę zaległym meczu z 6. kolejki II ligi piłkarek ręcznych (grupa pomorska), UKS Morski Sianów wyraźnie pokonał AZS Politechnikę. Zespół z Sianowa zakończył 1. rundę rozgrywek jako lider tabeli.

Do koszalińskiej drużyny należał początek spotkania. Politechnika punktowała z drugiej linii oraz lewego skrzydła i po 6. min prowadziła 4:1, a za chwilę 6:2. Różnica 4 goli utrzymała się do 10. min (7:3).

Później zaczęła się rysować przewaga sianowianek. Do 19. min zdobyły 6 bramek, nie pozwalając rywalkom na trafienie z gry (jedynego gola w tym fragmencie Politechnika zdobyła z karnego). W 19. min zespół trenera Mariusza Dobrzenieckiego był na pierwszym prowadzeniu 9:8. Politechnika wyrównała i utrzymywała remis do 22. min (11:11). Na przerwę z prowadzeniem 14:12 zeszły jednak przyjezdne.

Druga połowa nie przyniosła już większych emocji. Na trafienie Mai Hryniewicz na 13:14, Morski odpowiedział zdobyciem 8 goli z rzędu. W 45. min przyjezdne prowadziły 22:13 i dla zespołu trenerki Iwony Cywińskiej nie było już powrotu do meczu. W ostatnim kwadransie dysponujący bardziej doświadczoną i szerszą kadrą, zespół z Sianowa kontrolował spotkanie. Najwyższą różnicą było 12 goli (29:17) w 59. minucie.

W rozgrywkach II ligi nastąpi teraz długa przerwa. Runda rewanżowa rozpocznie się w lutym 2022 r.

AZS Politechnika Koszalińska - UKS Morski Sianów 19:29 (12:14) AZS: Janiec, Witkowska - Jura 8, Łukacz, Lipiec 6, Dańczyszyn 2, Pawlik 1, Hryniewicz 2, Piwowarska.
Morski: Orczyńska, Lankut - Cygert 1, Zabrowarna 1, Hejduk, Sikora 5, Pilarska 2, Gruszczyńska, Kruk 3, Leczycka 2, Włodarczyk 2, Koprowska 7, Wierzbicka, Sadecka 6.