Motocross po amerykańsku w Jamnie. Wygraj przejazd quadem!...

  Motocross po amerykańsku w Jamnie. Wygraj przejazd quadem! (zobacz film)

  Dawid Baranowski dawid.baranowski@gk24.pl

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Motocross po amerykańsku w Jamnie. Wygraj przejazd quadem! (zobacz film)

  ©Dawid Baranowski

  Już w niedzielę na starcie toru motocrossowego w Jamnie stanie kilkudziesięciu motocyklistów wyczynowych. Punktualnie o godzinie12 rozpocznie się tam III runda Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej w Supercrossie.
  Motocross po amerykańsku w Jamnie. Wygraj przejazd quadem! (zobacz film)

  ©Dawid Baranowski


  Wygraj przejazd quadem!

  Wygraj przejazd quadem!


  Wygraj przejazd quadem po motocrossowym torze podczas zawodów supercrossowych, które odbędą się 2 sierpnia we freestyle parku Jamno k. Koszalina.

  Zaproszenie otrzymają osoby, które dzisiaj prześlą pod numer 7268 sms-a o treści kgk.f1 najbliżej godzin: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00.

  Koszt sms-a 2,44 zł brutto (z vat). Laureaci zostaną poinformowani telefonicznie. Dane uczestników nie będą przechowywane, zostaną wykorzystane tylko na potrzeby konkursu i usunięte zaraz po jego zakończeniu.  To pierwsze zawody supercrossowe w naszym regionie i jedne z pierwszych w Polsce. To także pierwsza impreza, która w ogóle odbędzie się na torze w Jamnie. W środę obiekt odwiedził przedstawiciel Polskiego Związku Motorowego ze Szczecina, który przeprowadził inspekcję trasy pod względem jej bezpieczeństwa.

  Organizatorzy przewidują, że w niedzielę do Jamna zjedzie nawet stu motocyklistów z całej Polski.
  Impreza rozpocznie się o godzinie 10 treningiem, który ma zapoznać zawodników z torem. Pierwszy start zaplanowany jest na 12. Impreza zorganizowana jest na wzór amerykańskich zawodów. Motocykliści ścigają się na ciasnym torze, po 12 osób naraz.

  - Na zawodników czeka najlepszy supercrossowy tor w Polsce - mówi Lucjan Morawski z klubu MX-Koszalin, współorganizator zawodów. - Tor nie był przebudowywany, lecz zbudowany od zera i wzorowany na torach amerykańskich - dodaje.

  Zawody zostaną rozegrane w kilku klasach: młodzik, amator, licencja i weteran.

  Pierwszych 20 zawodników z najlepszymi czasami z każdej klasy wejdzie do półfinału. Do finałów zakwalifikuje się pierwszych czterech zawodników z dwóch półfinałów, reszta będzie walczyła w repesażach. Z każdego biegu repesażowego zakwalifikuje się po 2 zawodników.

  W finale wystartuje najlepsza dwunastka. Dodatkowo odbędzie się tzw. konkurencja uno contra uno, gdzie 12 zawodników z najlepszymi czasami będzie się ścigać jeden na jeden.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (21)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (21) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej