Motocross: Puchar Bałtyku - nasi w czołówce

Wojciech Kukliński wojciech.kuklinski@gk24.pl
Motocrossowcy z Koszalina odnieśli spory sukces.
Motocrossowcy z Koszalina odnieśli spory sukces. Fot. Wojciech Kukliński
Rajmund Brzeziński z MX Koszalin zajął trzecie miejsce w zmaganiach motocrossowego Pucharu Bałtyku, który odbył się w Chojnie.

Nasz motocrossowiec w kategorii weteran dał wyprzedzić się jedynie Rafałowi Napierale (WKM Wschowa) i Krzysztofowi Marchewce (Unia Poznań). W klasyfikacji łącznej pucharu w tej kategorii wiekowej zwyciężył Krzysztof Marchewka przed dwoma reprezentantami MX Koszalin: Rajmundem Brzezińskim i Piotrem Morawskim. W zmaganiach amatorów do 30 lat drugie miejsce w "generalce" zajął Bartosz Nowacki (MX Koszalin). Także drugi, ale w rywalizacji amatorów powyżej 30 lat, w łącznej punktacji sklasyfikowany został Mariusz Tomala (MX).

Znakomicie w tych zawodach zaprezentował się również Artur Tokarewicz (MX). Koszalinianin, który w tym sezonie znajduje się w bardzo wysokiej formie, w zmaganiach quadów zajął w Chojnie drugie miejsce. Tym razem najszybszy był Grzegorz Parulski, a trzecie miejsce zajął Patryk Czupera. W klasyfikacji generalnej triumfował Paweł Wasiuk przed Tokarewiczem i Klaudiuszem Rostowskim (ATV Polska). Dodajmy, że zawody obserwowało wielu kibiców.

W każdej kategorii rozegrano po dwa wyścigi. Wśród młodzików wygrał Marvin Beier z Niemiec (Kalli Racing Neutrebbin) przed Dawidem Konkolem (Poltarex Człuchów) i Michałem Kozerą (Cisy Nowogard). Puchar Bałtyku zdobył D. Konkol, wyprzedzając M.Kozerę i Miłosza Kozicę (MKO Oborniki). Oto wyniki. Juniorzy: 1. Wojciech Pronobis (Cross ATV Piła), 2. Chris Seiffert (MC Schwedt), 3. Andrzej Szukil. Klasyfikacja generalna pucharu: 1. Pronobis, 2. Maciej Katulski (GAMK Gdańsk), 3. Bartłomiej Dróbka (niezrzeszony); amatorzy do lat 30: 1. Krzysztof Traczyński (KM Szczecin), 2. Marcel Zechin, 3. Dawid Eick (obaj MC Schwedt). Klasyfikacja PB - 1. Traczyński, 2. Bartosz Nowacki (MX Koszalin), 3. Rafał Arentowicz (niezrzeszony); amatorzy powyżej lat 30 - 1. Paweł Pawelec, 2. Konrad Różański (obaj WKM Wschowa), 3. Mariusz Misztal. Klasyfikacja łączna: 1.K. Różański, 2. Mariusz Tomala (MX Koszalin), 3. Robert Żochowski (GAMK Gdańsk); zawodnicy z licencją - 1. Stefan Ermlich (KW Racing Prenzlau), 2. Martin Diesche-MC Schwedt, 3. Sebastian Knoff (Poltarex Człuchów). Klasyfikacja PB: 1. S. Knoff, 2. Mirosław Kowalski, 3. Michał Dzik.