MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Możesz wnioskować o pieniądze na wymianę pieca węglowego

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Fot. UM Sianów
Masz piec węglowy? Chcesz się go pozbyć? Od 1 lipca możesz złożyć do gminy Sianów wniosek o 7,5 tys. złotych dofinansowania na ten właśnie cel.

Na dotacje gmina Sianów pozyskała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego – w sumie 226 tys. zł. To pieniądze dla mieszkańców gminy, którzy chcą wymienić piece węglowe i podłączyć swoje gospodarstwa do sieci ciepłowniczej, w pierwszej kolejności gazowej. O wsparcie w wysokości 7,5 tys. zł ubiegać się mogą osoby fizyczne – właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań w domach wielorodzinnych oraz najemcy mieszkań w domach wielorodzinnych, którzy mają tytuł do lokalu mieszkalnego oraz prawo do dysponowania lokalem. Likwidacji podlegać będą jedynie instalacje w lokalach mieszkalnych, gdzie nie jest prowadzona działalność gospodarcza.

Wnioski można składać w formie papierowej lub mailowej od 1 lipca 2020 roku do 31 lipca 2021 roku (decyduje kolejność zgłoszeń). Zgłoszenia wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w Gminnym Zakładzie Komunalnym w Sianowie lub przesyłać na adres: Gminny Zakład Komunalny w Sianowie ul. Armii Polskiej 19; 76-004 Sianów lub zeskanowane na adres e-mail: [email protected]

Dokumenty są dostępne na sianow.pl oraz w siedzibie UGiM oraz GZK w Sianowie. Informacje: tel. 94 34 69 513 (UGiM w Sianowie), 94 31 85 373 (GZK w Sianowie) oraz pod adresem e-mail: [email protected].

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Zobacz także: Prezydent Koszalina nagrodził mieszkańców niosących pomoc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński