Jacek Czaplewski
Grzegorz Krychowiak zaliczył poprawny występ
Grzegorz Krychowiak zaliczył poprawny występ Pawel Relikowski / Polska Press
MŚ 2022. Reprezentacja Polski zaczęła turniej od remisu z Meksykiem. Umiarkowanie zadowolony jest Grzegorz Krychowiak.- Gdybyśmy strzelili gola, to byłby fantastyczny mecz. Mielibyśmy trzy punkty i zrealizowalibyśmy cel - wyznał pomocnik po ostatnim gwizdku. Dziś wystąpił po raz 95.

Robert Lewandowski w 58. min nie wykorzystał rzutu karnego, który został podyktowany po faulu na nim. - Szkoda tej sytuacji, ale to jest piłka nożna. Czasem się nie strzela karnych. To był solidny występ. Dlatego jest dobrze, a nie bardzo dobrze. Trzeba było wykorzystać sytuację, którą mieliśmy - oświadczył Krychowiak.

Polacy wymienili w tym spotkaniu 244 celne podania, natomiast Meksykanie - 426. - Byliśmy cofniętym zespołem. Zostawiliśmy piłkę Meksykanom i wyprowadzaliśmy kontry - skomentował Krychowiak. - W drugiej połowie podeszliśmy trochę wyżej. Utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce. W pierwszej połowie widać było po nas trochę stresu. Potrzebowaliśmy trochę czasu. W drugiej połowie wyglądało to dużo lepiej - ocenił.

Po pierwszej kolejce liderem grupy C jest Arabia Saudyjska, która niespodziewanie wygrała 2:1 z Argentyną. Polska i Meksyk mają jeden punkt i zajmują drugie miejsce. - Jak wychodzisz na mecz, to chcesz wygrać. Jest trochę niedosyt. Zobaczyliśmy czy ten punkt da nam wyjście z grupy. Kolejne spotkanie z bardzo wymagającym przeciwnikiem trzeba będzie wygrać" - skwitował Krychowiak. PAP