MŚ 2022. Wojciech Szczęsny po meczu z Arabią Saudyjską: Narzekaliście na lagę, to dałem jedno dobre podanie. Co miałem zrobić?

Piotr Rzepecki
EPA/Ronald Wittek PAP/EPA
MŚ 2022. - Narzekaliście na lagę, to dałem jedno dobre podanie. Co miałem zrobić? - Zaśmiał się Wojciech Szczęsny po końcowym gwizdku meczu Polska - Arabia Saudyjska. Biało-Czerowni pokonali Saudyjczyków 2:0, a ogromna w tym zasługa bramkarza Juventusu, który obronił rzut karny i kilka razy uratował skórę naszej reprezentacji.

MŚ 2022. Polska - Arabia Saudyjska 2:0

Na pytanie przed kamerami TVP Sport co było trudniejsze? Obrona rzutu karnego czy obrona dobitki, Wojciech Szczęsny powiedział: - Tą dobitkę zdecydowanie trudniej było obronić. Ale wydaje mi się, że nie byłaby uznana bramka, bo ten zawodnik, który uderzał stał przy mnie jak karny był wykonywany.

- Oglądaliśmy ich karne. Wiedzieliśmy, że strzelec czeka na ruch bramkarza - zdradził Szczęsny pytany o to, czym kierował się przy obronie strzału z jedenastu metrów Salem Al Dawsari'ego. - Mój pierwszy był ruch w lewo. No cóż... nabrał się. Fajnie!

- Narzekaliście na lagę, to dałem jedno dobre podanie. Co miałem zrobić? - Zaśmiał się Szczęsny pytany o gola Piotra Zielińskiego, którego był inicjatorem. Bowiem to podanie bramkarza Juve od bramki rozpoczęło akcję bramkową Polaków na 1:0. - Moje lagi są zawsze precyzyjne.

Co dało Biało-Czerwonym to zwycięstwo? - Poczucie wartości. Mnie osobiście trochę szkoda, że skończyło się na 2:0. Te bramki później mogą mieć znaczenie. Można było skończyć ten mecz wyżej w ostatnich minutach. Ale fajnie w końcu wygrać mecz o coś na mundialu. Nie zdarzyło nam się to od bardzo dawna (1:0 wygrana z Portugalią w 1986 roku - red.). Naprawdę fajne uczucie.

- Żeby Lewy doszedł do mojego poziomu to musiałby tą sytuację w 90. minucie wykorzystać. Na razie wykonał połowę swojej roboty - zakończył z uśmiechem Szczęsny.

MUNDIAL 2022 w GOL24

MŚ 2022. Tysiące Polaków dotarło do Ar-Rajjan na klimatyzowany Education City Stadium, by wspierać naszą reprezentację w kluczowym meczu grupy C z Arabią Saudyjską. Katarze dzisiaj potężna gorączka i duchota. Według synoptyków termometry wskazują co najmniej 32 stopnie Celsjusza. Na stadionie ponoć jest chłodniej, o co dbają dmuchawy. FIFA obiecuje: podczas meczu będą 24 stopnie. Bez wątpienia Arabia Saudyjska ma przewagę liczebną na widowni. To w końcu kraj sąsiadujący z Katarem. Pośród Biało-Czerwonych nasz fotoreporter dostrzegł żonę Roberta Lewandowskiego, Annę oraz jego siostrę, Milenę. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z trybun.

MŚ 2022. Kibice z Polski na meczu z Arabią Saudyjską. Na try...