MŚ w judo. Biało-Czerwoni wciąż bez sukcesu. W sobotę ostatnia szansa na medal

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Beata Pacut-Kłoczko nie zdołała przełamać złej passy polskich judoków podczas MŚ w Dosze. Fot. Paweł Relikowski / Polska Press
Beata Pacut-Kłoczko jest kolejną polska judoczką, która w mistrzostwach świata w Dosze nie zdołała wygrać więcej niż jednej walki. Brązowa medalistka sprzed roku w drugiej rundzie w kat. 78 kg uległa przez waza-ari Inbar Lanir z Izraela.

Beata Pacut-Kłoczko przegrała z mistrzynią świata

Polka w pierwszym pojedynku pokonała przez ippon Uzbeczkę Iriskhon Kurbanbaevę. Lanir, nieznacznie wyżej notowana od Pacut-Kłoczko, dotarła do finału. W nim po bardzo zaciętej rywalizacji pokonała przez ippon dwukrotną medalistę olimpijską (srebro w Rio i brąz w Londynie) Francuzkę Audrey Tcheumo. To największy sukces w karierze 23-letniej reprezentantki Izraela. Brązowe medale w tej wadze wywalczyły Włoszka Alice Bellandi i Holenderka Guusje Steenhuis.

Wśród mężczyzn w kat. 100 kg reprezentant Polski nie startował. Mistrzem świata został Arman Adamian. Judoka z drużyny neutralnej w dogrywce przez ippon pokonał dwukrotnego złotego medalistę olimpijskiego, Czecha Lukasa Krpalka. Miejsca na najniższym stopniu podium zajęli Peter Paltchik z Izraela i Zielim Kocojew z Azerbejdżanu.

W sobotę zakończenie mistrzostw świata w judo

Sobota będzie ostatnim dniem mistrzostw, w którym zostaną rozdane krążki w konkurencjach indywidualnych. W wadze +100 kg Kacper Szczurowski w pierwszej rundzie otrzymał wolny los.

W kat. +78 kg Kinga Wolszczak zmierzy się Ling Fang Chang z Tajwanu.