MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Muzyka, angielski, dogoterapia i wsparcie logopedy. TPD w Koszalinie powiększa sieć przedszkoli [ZDJĘCIA]

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
TPD prowadzi przedszkola od 2006 roku, czyli od czasu, gdy w Polsce działały tylko klasyczne przedszkola publiczne. Nowa placówka będzie działać przy ul. Tatarkiewicza w Koszalinie.
TPD prowadzi przedszkola od 2006 roku, czyli od czasu, gdy w Polsce działały tylko klasyczne przedszkola publiczne. Nowa placówka będzie działać przy ul. Tatarkiewicza w Koszalinie. Radosław Brzostek
Wczoraj zostało uroczyście otwarte, a już od poniedziałku maluchy będą bawić się i uczyć w kolejnym przedszkolu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Jest zlokalizowane przy ul. Tatarkiewicza 2 B w Koszalinie.

- To siedemnaste przedszkole, które będziemy prowadzić w okręgu koszalińskim. Trzy placówki działają w Koszalinie, czternaście na terenach wiejskich, a w gminie Świdwin dodatkowo dwa żłobki – informuje Henryk Zabrocki, prezes zarządu koszalińskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Nowe przedszkole będzie miejscem wyjątkowym.

– Miejscem dla czterdzieściorga dzieci, które będą współdecydowały o formach własnej aktywności. Staramy się, by miały wiele swobody – mówi Anna Poznańska, dyrektor do spraw wychowawczych i metodycznych.

– Dzieci są w różnowiekowych grupach, co sprawia, że ich środowisko jest różnorodne. To również eliminuje zachowania agresywne. Przedszkole to pierwszy szczebel edukacji i musi być to solidny fundament – zaznaczyła.

Co ważne, pięcioro dzieci to przedszkolaki o specjalnych potrzebach edukacyjnych, m.in. dzieci ze spektrum autyzmu. – Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego do końca 2021 roku będą uczęszczać do przedszkola bezpłatnie – mówi Bartosz Zabrocki, dyrektor placówek TPD.

– Będą uczestniczyć między innymi w zajęciach z logopedą i psychologiem oraz w dogoterapii.

Język angielski, muzyka, zajęcia w interaktywnych salach – oferta jest imponująca. Jeśli rodzice przyszłych przedszkolaków są zainteresowani, powinni się pospieszyć - zostały już ostatnie miejsca dla dzieci, które edukację i zabawę zaczną tu od 1 września.

Przedszkole powstało w błyskawicznym tempie. To dzięki wsparciu wielu osób o wielkich sercach. Pod koniec ubiegłego roku prezes KSM Przylesie wskazał odpowiedni lokal po dawnym sklepie. TPD wystąpiło o środki w konkursie RPO województwa zachodniopomorskiego. Prace remontowe i termomodernizacja ze wsparciem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska prowadzone były w ekspresowym tempie. Wykonawcy zrezygnowali z zarobku, za co zostali uhonorowani statuetkami i odznaczeniami TPD.

Zobacz także Prezydent Koszalina nagrodził mieszkańców niosących pomoc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo