Myjka parowa: zastosowania, do czego się sprawdzi?

Materiał promocyjny
Korzystając z myjki parowej, możemy sprawić, że cały dom stanie się niemal nieskazitelnie czysty! To urządzenie, które pozwala na proste i higieniczne czyszczenie bardzo różnych powierzchni. Co ważne, tego typu sprzęty nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych detergentów oraz są polecane dla alergików i małych dzieci. Co można wyczyścić za pomocą parownicy w kuchni i łazience? Czy to urządzenie sprawdzi się również podczas sprzątania pokojów? Jakie jeszcze dodatkowe opcje ma myjka parowa?

Lśniąca czystością kuchnia

Myjka parowa potrafi skutecznie czyścić różne powierzchnie, ponieważ podczas swojego działania łączy wysoką temperaturę z wysokim ciśnieniem. Taki strumień pary jest w stanie usunąć nawet najbardziej zapieczony i stary brud! Możemy to szczególnie zauważyć podczas czyszczenia dawno niesprzątanego piekarnika.

Jeśli mamy do czynienia z naprawdę brudnym sprzętem, to warto najpierw potraktować go samym strumieniem pary, usunięty brud zetrzeć miękką ściereczką, a dopiero potem wszystko dokończyć przy użyciu powłoczki frotte.

Do czego jeszcze używać myjki parowej w kuchni? Urządzenie wraz z powłoczką frotte świetnie sprawdzi się podczas czyszczenia okapów i blatów. Najlepszym sposobem będzie przesuwanie parownicą po zabrudzonych powierzchniach, a potem dodatkowe przytarcie ich na sucho ściereczką z mikrofibry.

Para doskonale poradzi sobie również z ceramicznymi płytami grzewczymi. Musimy pamiętać jedynie o tym, żeby podczas czyszczenia urządzeń elektrycznych odłączyć je od źródła zasilania. Jeżeli chodzi o inne miejsca w kuchni, to urządzenie sprawdzi się również do idealnego wyczyszczenia zlewu, kuchenki gazowej, fug czy kafelków.

Higienicznie czysta łazienka

Myjka parowa do łazienki? Czy to dobry pomysł? Najlepszy! To urządzenie, które jest w stanie zapewnić nam higieniczną czystość oraz usunąć bardzo uporczywe osady i zabrudzenia. Sprzątanie rozpocznijmy od kabiny prysznicowej. Tutaj pomocna będzie powłoczka z mikrofibry, która świetnie usunie osady z mydła oraz kamień.

Aby w fugach nie zbierały się uporczywe zabrudzenia, skorzystajmy z parownicy z założoną na nią dyszą do detali oraz okrągłą szczotką. Gorąca para wyczyści wszystkie łączenia pomiędzy płytkami oraz nie dopuści do tego, aby zaczęły namnażać się tam grzyby.
Same kafelki również możemy wyczyścić tym samym urządzeniem (skorzystajmy wtedy z powłoczki z mikrofibry). Jeżeli mamy gdzieś fugi silikonowe, to należy je oczyszczać bardzo ostrożnie i tylko za pomocą delikatnego strumienia pary. Wszystkie wyczyszczone wcześniej powierzchnie warto zawsze przetrzeć do sucha miękką ściereczką.

Czy domowa myjka parowa poradzi sobie ze starym kamieniem, który osadził się na armaturze już dawno temu? Oczywiście! W tym celu najlepiej sięgnąć po samą dyszę do detali. Musimy się jednak nastawić na to, że takie czyszczenie może zająć trochę czasu. Końcówkę parownicy trzeba zbliżyć do zgromadzonych osadów oraz trzymać ją tak długo, aż cały brud zostanie usunięty.

Szukasz najlepszej myjki parowej, która jest w stanie usunąć nawet do 99,999% bakterii i koronawirusów? Chcesz postawić na wielofunkcyjne i solidne urządzenie?
Zdecyduj się na parownicę marki Kärcher: Parownice, myjki i mopy parowe >>.

Mycie okien i podłóg

Do czego jeszcze może służyć myjka parowa? Ten sprzęt świetnie sprawdzi się również podczas sprzątania korytarza oraz pokoi. Wystarczy tylko zamontować na końcówce parownicy dyszę podłogową wraz ze ściereczką z mikrofibry i można zabierać się za mycie podłóg. Musimy jednak pamiętać, że czyszczenie parowe nie usuwa stałych zanieczyszczeń, więc wcześniej warto starannie poodkurzać.

Płytki, panele, podłogi laminowane czy parkiety zwykle dobrze reagują na parę, ale dobrze jest się upewnić, że producent dopuszcza taki sposób sprzątania. Jeżeli mamy w domu podłogę olejowaną lub woskowaną, to niestety nie będziemy mogli korzystać z parownicy. Czyszczenie powinno odbywać się szybkimi ruchami i bez pozostawiania myjki parowej zbyt długo w jednym miejscu, dzięki czemu resztki wilgoci bardzo szybko wyschną.

To jednak nie koniec możliwości parownicy. To urządzenie świetnie służy jako myjka parowa do okien i szyb. Pierwszym etapem takiego sprzątania będzie dokładne wytarcie szkła za pomocą dyszy z nałożoną powłoczką. Potem należy dokładnie zaparować całą powierzchnię okna, a następnie usunąć parę przy użyciu ściągaczki do okien. Ramę okienną lub balkonową również warto wyczyścić myjką parową, a potem wytrzeć całą powierzchnię do sucha miękką ściereczką.

Poradnik krok po kroku: Mycie okien: szyb, ram i parapetów. Jak umyć okna bez smug?

Inne zastosowania myjki parowej

Łazienka, kuchnia oraz pokoje sprzątnięte. Czy to już wszystkie możliwości myjki parowej do domu?

To dopiero początek! Urządzenie świetnie sprawdzi się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc w kaloryferach. Wystarczy tylko skierować dyszę na najbardziej zabrudzone miejsca, a potem wytrzeć je do sucha.

Parownica dobrze radzi sobie również podczas odświeżania oraz usuwania plam z tapicerki. Należy przyłożyć dysze bokiem do zabrudzonego miejsca i za pomocą pary zdmuchnąć plamę. Zaschnięte resztki mogą być trudniejsze do wyczyszczenia, ale warto poświęcić na to trochę więcej czasu. W ten sposób odświeżymy kanapy, fotele, a nawet tapicerkę w aucie.

Pozostając w temacie samochodu, to parownica jest sprzętem, który będzie bardzo pomocny podczas czyszczenia tego pojazdu. Dysza jest w stanie dotrzeć do nawet najbardziej trudnych do wyczyszczenia zakamarków, dzięki czemu z łatwością można sprzątnąć wnętrze oraz wewnętrzną powierzchnię auta.

To urządzenie doskonale sprawdza się również jako myjka parowa do mycia ścian oraz usuwania tapet. Korzystając ze specjalnej dyszy, możemy także szybko i w prosty sposób odświeżyć swoje ubrania, dzięki czemu pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów, sierści zwierząt czy zmechaceń. Gorąca para świetnie też rozprostowuje pogniecione części garderoby, a jeżeli zdecydujemy się na dodatkowe akcesorium podłączone do parownicy, to będziemy mogli również korzystać z parowego żelazka.

Delikatny strumień pary pomoże pozbyć się kurzu z roślin pokojowych, odpowiednia nakładka sprawi, że z łatwością odświeżymy dywan, a jeżeli będziemy chcieli, to dzięki temu sprzętowi wyczyścimy nawet kostkę brukową na podwórku. Parownica to tak uniwersalne urządzenie, że powinno znaleźć się w każdym domu!

Dodaj ogłoszenie