Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MZK w Koszalinie. Bilety z przeszkodami

Jakub Roszkowski [email protected]
Archiwum
Mnóstwo emocji wzbudziła nasza publikacja o 23-letniej pani Ewie, która mimo tego, że miała bilet ulgowy, dostała mandat za jazdę na gapę. Podobne sytuacje opisują inni nasi Czytelnicy.

- Ja również, tak jak pani Ewa, dostałam mandat mimo tego, że miałam bilet ulgowy i ważną legitymację szkoły dla dorosłych - opowiada Paulina. - Sytuacja miała miejsce dwa miesiące temu, również w autobusie linii numer 6 - relacjonuje. - Gdy poszłam do biura Urban System, chcąc wyjaśnić sytuację, zostałam arogancko wyproszona. Napisałam odwołanie także do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie. Niestety, firma kontrolerska nieprzychylnie rozpatrzyła moje odwołanie, a MZK nawet nie raczyło odpisać na mój list.

- Ja z przykrością muszę powiedzieć, że miałam identyczną sytuację jak pani Ewa, z tym że w moim przypadku bezdusznym "kanarem" okazała się nieuprzejma pani - pisze kolejna Czytelniczka. - Miałam legitymację z liceum dla dorosłych i jechałam na ulgowym. Zapłaciłam im te 120 zł, które mi wlepiono, bo gdy pojechałam to wyjaśnić, zagrozili, że jak nie zapłacę to mnie wpiszą do Krajowego Rejestru Dłużników .

Nieco inną sprawę opisuje Marek. - Jestem żołnierzem zawodowym. Kwestia jest tego typu, że wcześniej żołnierze mieli bezpłatny przejazd autobusami do stopnia starszego kaprala. W tej chwili jest ten sam regulamin, wywieszony w autobusach, ale już bez tego punktu.
- Natomiast pytając się kierowcy autobusu MZK Koszalin słyszę odpowiedź, że nadal jest taki przejazd bezpłatny. Kto ma rację - pyta.

Tym razem Jerzy Banasiak odesłał nas do uchwały Rady Miasta, w której przeczytaliśmy, że przejazdów ulgowych dla żołnierzy już niestety nie ma. Kto może jeździć za darmo? Przeczytaj w ramce obok.

Bezpłatne przejazdy

Do korzystania z darmowych przejazdów autobusami MZK uprawnieni są parlamentarzyści, dzieci przed ukończeniem 4 roku życia, osoby, które ukończyły 70 lat, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz opiekunowie lub przewodnicy towarzyszący inwalidzie wojennemu lub wojskowemu zaliczonemu do znacznego stopnia niepełnosprawności lub całkowicie niezdolnemu do pracy i samodzielnej egzystencji, osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym lub posiadające orzeczenie równoważne o całkowitej niezdolności do pracy oraz niezdolności do samodzielnej egzystencji a także towarzyszący im opiekunowie, osoby niewidome jeśli nie są uznane za osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji oraz towarzyszący im opiekunowie, uczniowie realizujący obowiązek szkolny w szkołach specjalnych lub w oddziałach specjalnych oraz ich opiekunowie w przejazdach z miejsca zamieszkania do szkoły i z powrotem, dzieci niepełnosprawne do 16 roku życia oraz towarzyszący im opiekunowie, młodzież niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym i lekkim do 24 roku życia oraz opiekunowie towarzyszący młodzieży niepełnosprawnej w stopniu umiarkowanym z powodu narządu wzroku, pracownicy oraz emeryci MZK i członkowie ich rodzin, honorowi dawcy krwi posiadający tytuł "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" I-go stopnia, umundurowani funkcjonariusze policji, żołnierze Żandarmerii Wojskowej, strażnicy Straży Miejskiej w Koszalinie, wolontariusze hospicjów w Koszalinie, członkowie Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę Oddział w Koszalinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!