MZK: Z Koszalina do Mielna. Jedynka tylko na wakacje

  MZK: Z Koszalina do Mielna. Jedynka tylko na wakacje

  Inga Domurat inga.domurat@gk24.pl Współpraca (mas)

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  MZK: Z Koszalina do Mielna. Jedynka tylko na wakacje

  ©archiwum

  Mieszkańcy Koszalina, ale i gminy Mielno, dzwonią do naszej redakcji z pytaniami o autobus linii nr 1. Chcieliby już w czerwcu móc komfortowo jeździć tą trasą. Niestety, nie ma na to szans.
  MZK: Z Koszalina do Mielna. Jedynka tylko na wakacje

  ©archiwum

  Szynobus do Mielna

  Szynobus do Mielna


  Pociąg kursujący z Koszalina do Mielna wyruszy także w tym roku na tory. Kursy rozpoczną się pierwszego dnia wakacji, który przypada w Boże Ciało, czyli 23 czerwca. W planach jest po 10 kursów w dni powszednie (w tę i z powrotem). Natomiast w weekendy i święta pociąg będzie kursował 11 razy (w tę i z powrotem).
  Cena biletu normalnego wyniesie 4,20 zł (w zeszłym roku było 4 zł). Do tego obowiązują wszelkie zniżki, jak w przypadku innych przewozów kolejowych. Szynobus będzie jeździł do 4 września.
  (mas)  Przypominamy, że Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie już kilka lat temu wycofał się z prowadzenia całorocznych kursów do gminy Mielno, z uwagi na ich nieopłacalność (ówczesny samorząd gminny Mielna nie był zainteresowany dokładaniem się do kursów). "Jedynka" jeździ więc tylko w lipcu i sierpniu, kiedy MZK na tych kursach zarabia. A to nie podoba się wielu naszym czytelnikom zarówno z Koszalina, jak i z Mielna czy Unieścia.

  - Busy już teraz, kiedy jest piękna pogoda, są pełne ludzi, którzy jadą nad morze. Siedzenia nie są tak wygodne i szerokie, jak w autobusie, do tego powietrze w nich stoi. Naprawdę "jedynka" mogłaby już jeździć do Mielna - apeluje nasz Czytelnik z Koszalina. - Nie mówię, że muszą to być kursy tak częste jak w szczycie sezonu letniego, ale te dwa, trzy są potrzebne. Na pewno autobus nie jechałby pusty.

  - Jestem emerytką i dla mnie podróżowanie komunikacją miejską jest tańsze, dlatego tak bardzo chciałabym, aby "jedynka" zaczęła kursować już teraz. Przecież jest tak ciepło. Idealna pogoda na plażowanie i spacery nad morzem - mówi z nadzieją Czytelniczka z Koszalina.

  Odebraliśmy też sporo sygnałów od mieszkańców Mielna i Unieścia, którzy też tęsknią za tym czasem, kiedy to linia nr 1 kursowała przez cały rok. - Jestem młodą mamą i chciałabym z dzieckiem od czasu do czasu pojechać sobie do Koszalina. A nie mogę, bo busy prywatnych przewoźników nie zabierają wózków. Nie ma w nich miejsca na taki bagaż. Taki brak komunikacji komplikuje czasami życie - dodaje rozżalona Czytelniczka z Mielna.

  Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy liczą na to, że chociaż w czerwcu zacznie kursować "jedynka". - Nie mam informacji o jakikolwiek zmianach dotyczących terminu kursowania "jedynki - mówi Jerzy Banasiak, rzecznik MZK. - Będzie jeździć od lipca do końca sierpnia.

  Władze gminy Mielno dopiero planują rozmowy z Miejskim Zakładem Komunikacji w Koszalinie w sprawie przywrócenia kursów "jedynki" poza ścisłym sezonem letnim. - Zdaję sobie sprawę, że warunkiem powodzenia takich rozmów jest zapewnienie współfinansowania utrzymania tej linii autobusowej. My w tym roku w budżecie nie mamy pieniędzy na ten cel, dlatego przed zbliżającym się latem "jedynka" do naszej gminy nie dojedzie. Ale będę się starać, by stało się to w przyszłym roku - tłumaczy Olga Roszak-Pezała, wójt gminy Mielno.


  Czytaj e-wydanie »
  Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie