Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na deptaku na ulicy Dworcowej w Koszalinie strażnicy będą holować auta

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Przy ul. Dworcowej, na deptaku, przy znaku zakazu postoju, pojawił się znak T-24 - „tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela”
Przy ul. Dworcowej, na deptaku, przy znaku zakazu postoju, pojawił się znak T-24 - „tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela” Radek Koleśnik
Koniec przymykania oka na parkujących na deptaku na ul. Dworcowej w Koszalinie. Szef Straży Miejskiej dopiął swego - pojawiła się tu tablica ze znakiem T - 24. W skrócie ujmując: zaparkujesz - odholują Twój samochód.

- Kierowcy notorycznie parkują, mimo zakazu, na ul. Dworcowej - mówi Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie.

- To uciążliwe dla mieszkańców, dla pieszych, gdyż w tym miejscu jest deptak. Do tego otwiera się tam przychodnia - to oznacza dodatkowy ruch i utrudnienia. Dlatego złożyłem wniosek o wprowadzenie w tym miejscu dodatkowo znaku T-24 i w końcu znak ten się pojawił. A to oznacza, że parkujący na ul. Dworcowej muszą się liczyć z tym, że ich pojazdy zostaną przez nas odholowane. Znak jest od 1 marca, a kontrole połączone z holowaniem aut zaczynamy od czwartku - 5 marca. Te kilka dni daliśmy kierowcom na oswojenie się z nowymi zasadami, a teraz czas na ich egzekwowanie.

Uważaj, gdzie parkujesz. Straż Miejska odholuje twoje auto [ZDJĘCIA]

Ograniczenia dotyczą wszystkich, z małym wyjątkiem. Do kwadransa samochód może zostawić dostawca towaru, ale tylko po to, by towar wyładować. Jeżeli musi załatwić w sklepie formalności dotyczące np. rozliczenia, wówczas auto musi zaparkować w innym miejscu. Na ulgowe traktowanie nie mogą tu liczyć osoby niepełnosprawne.

- Jeżeli ktoś przywiezie na Dworcową osobę niepełnosprawną, to może ją wysadzić i poszukać miejsca do parkowania np. koło banku - dodaje komendant.

Nasza akcja pokazująca koszalińskich "mistrzów" parkowania trwa. Na naszą skrzynkę ciągle wpływają nowe zdjęcia. Jeśli sami zrobiliście zdjęcie komuś, kto parkuje nieprawidłowo - wyślijcie je do nas na adres alarm@gk24.pl z dopiskiem "Mistrzowie parkowania". Twoje zdjęcia dołączą do naszej fotogalerii. Zobacz także: Pirat drogowy jechał pod prąd S6 pod Koszalinem - wideo Internauty

Mistrzowie parkowania w Koszalinie. Nowe zdjęcia od internautów

I podkreśla, że pozostawienie auta na ul. Dworcowej może słono kosztować i nie chodzi tu tylko o koszt holowania. Bo to kosztuje 100 zł, ale do tego dochodzi mandat - 500 zł za złamanie zakazu ruchu plus 100 zł za pozostawienie auta na zakazie postoju, do tego punkty karne.

Nasza akcja pokazująca koszalińskich "mistrzów" parkowania trwa. Mimo, że do tej pory otrzymaliśmy już ponad 400 zdjęć, to ciągle na naszą skrzynkę wpływają nowe. Jeśli sami zrobiliście zdjęcie komuś, kto parkuje nieprawidłowo - wyślijcie je do nas na adres alarm@gk24.pl z dopiskiem "Mistrzowie parkowania". Twoje zdjęcia dołączą do naszej fotogalerii. Nasi Internauci ciągle spotykają auta, które są zaparkowane w niewłaściwy sposób i utrudniają innym kierowcom, czy też pieszym przemieszczanie się. Nie tylko mieszkańcy widzą ten problem. Strażnicy miejscy z Koszalina również opowiedzieli nam o tym, jak kierowcy parkują w Koszalinie. Pisaliśmy o tym w artykule > Parkowanie w Koszalinie. Ciasno w centrum, a wieczorem przed blokiemPoprzednie fotogalerie > Mistrzowie parkowania w Koszalinie. Dostajemy ciągle nowe zdjęciaMistrzowie parkowania w Koszalinie [zdjęcia]A my nie przerywamy akcji. Zachęcamy do przesyłania kolejnych zdjęć. Mamy nadzieję, że nasza fotogaleria pokaże kierowcom, że niewłaściwe parkowanie utrudnia życie innym mieszkańcom.

Mistrzowie parkowania w Koszalinie. Nowe zdjęcia od Internautów

Zobacz także Postęp prac na terenie amfiteatru w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo