Na kortach o puchar marszałka. Turniejowo w Szczecinku

Na kortach Centrum Tenisowego Aqua-Tur w Szczecinku odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. archiwum

W zmaganiach w kategorii kadetek i kadetów wzięli udział zawodnicy z Bydgoszczy, Bytomia, Gdańska, Górczycy, Grodziska Mazowieckiego, Kostrzyna Wielkopolskiego, Kalisza, Łodzi, Łomży, Olsztyna, Poznania, Torunia, Sopotu, Szczecina, Warszawy, Wrocławia, Wejherowa, Trąbek Małych oraz Szczecinka.

Organizatorami zawodów byli Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe, Aqua-Tur Szczecinek, Osir Szczecinek i Starostwo Powiatowe Szczecinek.

Sensacją turnieju była Barbara Straszewska (SKT Promasters Szczecin), która pokonała Marię Głowacką z Idea Sport Toruń (rozstawioną z numerem drugim w turnieju), Marię Halbersztadt (KKT Wrocław) i Dominikę Podhajecką (GAT Smecz Gorczyca), zajmując ostatecznie drugie miejsce w turnieju. Dopiero w meczu finałowym Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Olsztyn) pokonała Straszewską 6:1, 6:2. Trzecie miejsce zajęły Karolina Rajca (MKT Łódź) i Hanna Podhajewska.

Z lokalnych akcentów, w swojej grupie zwyciężył Gabriel Łosiewicz, zawodnik Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego. Pokonał on wynikiem 6:2, 7:6 (4) Mikołaja Biedermanna (KKS 1925 Kalisz). Trzecie miejsce zajęli Jakub Strzelecki (CKT Grodzisk Mazowiecki) i Wiktor Kosowski (Return Łomża).

Najpiękniejsza tenisistka świata? Wybór jest trudny, a konkurencja ogromna! Urocze tenisistki zachwycają kibiców a kortach, ale jeszcze bardziej przed obiektywem. Sami się przekonajcie.

Tenisistki są boskie. Te zdjęcia musicie zobaczyć. Zachwycające!