Na osiedlu KSM Przylesie powstają nowe drogi i chodniki

  Na osiedlu KSM Przylesie powstają nowe drogi i chodniki

  Marzena Sutryk

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Na osiedlu KSM Przylesie powstają nowe drogi i chodniki

  ©Radek Koleśnik

  Drogowcy weszli z pracami na plac budowy w rejonie ul. Wyki i Tatarkiewicza w Koszalinie.
  Na osiedlu KSM Przylesie powstają nowe drogi i chodniki

  ©Radek Koleśnik

  Budowę łącznika między ulicą Wyki a Tatarkiewicza w Koszalinie, gdzie stoją nowe bloki KSM Przylesie, realizuje firma Domar z Tatowa (ta sama, która m. in. wykonuje w Koszalinie przebudowę ul. Wojska Polskiego oraz ścieżkę rowerową wzdłuż Dzierżęcinki). Roboty budowlane są wycenione na ok. 1,5 mln złotych. Koniec jest planowany w lipcu tego roku.

  W ramach inwestycji zostaną wprowadzone zmiany w zagospodarowaniu terenu w obrębie ulic Tatarkiewicza, Niemena, Wyki.
  Zapewniony zostanie dojazd do nowych budynków mieszkalnych oraz miejsca do parkowania. Przebudowana zostanie ul. Tatarkiewicza na odcinku od ul. Akademickiej do skrzyżowania z ul. Kotarbińskiego, przebudowane zostaną stanowiska postojowe i chodniki na odcinku od ul. Akademickiej do skrzyżowania z ul. Kotarbińskiego, zbudowana zostanie ulica na odcinku od skrzyżowania z ul. Kotarbińskiego do skrzyżowania z ul. Niemena. Pojawią się miejsca postojowe na odcinku od skrzyżowania z ul. Kotarbińskiego do skrzyżowania z ul. Niemena. Zbudowany będzie chodnik na odcinku od skrzyżowania z ul. Kotarbińskiego do ul. Wyki. Do tego przewidziane jest oznakowanie, oświetlenie, zagospodarowanie zieleni. Inwestycję realizuje Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie. Nadzór inwestorski ma Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Ekobud z Koszalina.

  W bliskim sąsiedztwie trwa także przebudowa drogi wewnętrznej przy ul. Fałata. Ta inwestycja ma potrwać aż do grudnia 2020 (jest podzielona etapy, by nie paraliżować ruchu na osiedlu).

  Inwestycja obejmuje przebudowę odcinka do ul. Wańkowicza o długości ok. 0,5 km i Jana Pawła II o długości 0,2 km. Projekt obejmuje przebudowę konstrukcji jezdni, przebudowę chodników oraz stanowisk postojowych, budowę kanalizacji deszczowej, rozbudowę oświetlenia drogowego i usunięcie kolizji z siecią telekomunikacyjną.

  Wartość robót opiewa na prawie 4 mln złotych, a wykonawcą jest firma Strabag. Nadzór inwestorski także ma tutaj Przedsiębiorstwo Usługowo- Produkcyjne Ekobud z Koszalina.

  Miasto ma w planach także przebudowę skrzyżowania ul. Jana Pawła II - Śniadeckich (pisaliśmy o tym; rondo byłoby zwieńczeniem przebudowy w rejonie ul. Fałata i poprawiłoby bezpieczeństwo na skrzyżowaniu). Samorząd złożył wniosek o dofinansowanie z budżetu państwa.

  Zobacz także: Rozmowa Tygodnia GK24


  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.