Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nabór do żłobków i przedszkoli w Koszalinie trwa mimo koronawirusa

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Z powodu zagrożenia epidemicznego  wydłużone zostały terminy naborów do koszalińskich żłobków i przedszkoli. Przyominamy też - do czasu odwołania zamknięcia żłobków miasto nie pobiera opłat
Z powodu zagrożenia epidemicznego wydłużone zostały terminy naborów do koszalińskich żłobków i przedszkoli. Przyominamy też - do czasu odwołania zamknięcia żłobków miasto nie pobiera opłat Radek Koleśnik
Do końca kwietnia można składać wnioski o przyjęcie dzieci do żłobków miejskich w Koszalinie. Dłużej, bo do 1 czerwca, można natomiast składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli.

W koszalińskich żłobkach publicznych dla maluchów jest 540 miejsc. W przedszkolach jest 1.060 miejsc, w tym 923 dla 3-latków. Nabór prowadzony jest do grup dzieci 3-letnich i 6-letnich.

Terminy rekrutacji, ze względu na koronawirusa, który sparaliżował funkcjonowanie placówek oświatowych, zostały wydłużone.

- Terminy naboru do żłobka i przedszkola były początkowo przewidziane w dniach między 1 a 17 kwietnia. Z powodu koronawirusa zostały jednak zmienione - mówi Grzegorz Śliżewski, główny specjalista w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji i Turystyki w Urzędzie Miejskim w Koszalinie. - Ponadto różnica w składaniu podań polega na tym, że wcześniej można było wydrukować zgłoszenie i zanieść je do wybranej placówki, teraz zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie elektronicznie.

Tylko w wyjątkowych przypadkach, np. brak łącza internetowego u rodzica, można wydruk wrzucić do specjalnej urny znajdującej się w żłobku, bądź - w przypadku przedszkoli - wysłać dokument tradycyjną pocztą.

Szczegóły dotyczące rekrutacji są dostępne w miejskim serwisie internetowym pod adresem: nabory.eduportal.koszalin.pl . Na stronie internetowej Żłobka Miejskiego tj. www.zlobekmiejski.pl dostępne są dane teleadresowe oddziałów, liczba miejsc w oddziale, oferta opiekuńczo - wychowawcza oddziału. Na stronie nabory.eduportal.koszalin.pl jest również dostępna „Aplikacja Nabór dla Przedszkoli”, która będzie pomocna dla rodziców.

Zobacz także: Przedszkole i żłobek przy ul. Spasowskiego oficjalnie otwarte

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo