MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nabór na 800 plus. Te osoby nie dostaną świadczenia. Sprawdź kiedy upływa termin składania wniosków! Harmonogram wypłat 14.03.2024

ND
Sprawdź kiedy upływa termin składania wniosków! Harmonogram wypłat >>>
Sprawdź kiedy upływa termin składania wniosków! Harmonogram wypłat >>>pixabay.com
Od 1 lutego 2024 r. ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres, czyli od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 roku. Kto może ubiegać się o świadczenie? Rusza nabór wniosków o świadczenie 800 plus na nowy okres świadczeniowy w 2024 i 2025 roku. Sprawdź szczegóły!

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Wniosek na nowy okres 2024/2025 można złożyć przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia albo swój bank – jeśli go obsługuje.

Wniosek o 800+ najwygodniej złożyć przez aplikację mZUS. Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Należy ją pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Nowy okres świadczeniowy oznacza, że każdy rodzic musi złożyć w ZUS wniosek, aby utrzymać ciągłość wypłat 800 plus. Rodziny, które dotychczas pobierały 500 i 800 plus łatwiej wypełnią jednak nowy wniosek - także przez aplikację mZUS.

Rzecznik ZUS zapewnia, że Zakład jest gotowy do przyjmowania wniosków, które będzie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, choć na kilka sposobów, a więc poprzez:

  • bezpłatną aplikację mZUS,
  • Platformę Usług Elektronicznych ZUS,
  • portal Emp@tia,
  • bankowość elektroniczną banku.

Aplikacja mZUS przyspiesza wypełnienie wniosku. Jeśli ZUS wcześniej już przyznał świadczenie, to wniosek na nowy okres zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych. W razie potrzeby klient możne je edytować. Podobnie jak na PUE, jeśli dzieci są zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS, to w kreatorze wniosku rodzic może pobrać ich dane (m.in. PESEL, data urodzenia) automatycznie.

Świadczenie 800 plus zastąpiło 1 stycznia 2024 roku 500 plus. Na konta rodziców i opiekunów będzie wpływać rocznie o 3,6 tys. zł więcej środków niż w przypadku 500 plus.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński