Nadal w formie. Antoni Biedziuk trzeci w Gdańsku

Krzysztof Marczyk
Archiwum/Antoni Biedziuk
Dobry występ zanotował szczecinecki tenisista stołowy Antoni Biedziuk (Jezioro Tarnobrzeg). W gronie ponad 100 zawodników uczestniczył on w 2. Grand Prix Polski w tenisie stołowym niepełnosprawnych, które odbyło się w Centralnym Ośrodku Szkolenia PZTS w Gdańsku.

Po pomyślnym przebrnięciu eliminacji w pojedynku o medal Biedziuk spotkał się z młodym reprezentantem Polski Marcinem Zielińskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Po bardzo zaciętym pojedynku górę wzięło doświadczenie Biedziuka, który tym samym zameldował się w strefie medalowej.

W grze o finał szczecinecki zawodnik uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju, aktualnemu wicemistrzowi Polski Dariuszowi Ściganemu (Start Katowice) w stosunku 1:3. Drugie miejsce na podium zajął aktualny mistrz Polski Paweł Konstantyn (IKS AWF Warszawa), natomiast 3. miejsce, ex aequo, zajęli Włodzimierz Brylak (Start Warszawa) oraz właśnie A. Biedziuk.