Nagrody rozdane – ekonomia społeczna oczami artystów

  Nagrody rozdane – ekonomia społeczna oczami artystów

  red

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Nagrody rozdane – ekonomia społeczna oczami artystów
  1/8
  przejdź do galerii
  Wystarczyło rozszyfrować graficznie hasło Ekonomia Społeczna, by stać się częścią dużego projektu regionalnego i zdobyć cenne nagrody! Jury po długich obradach wybrała zwycięzcę! To Piotr Depta-Kleśta, asystent w Pracowni Projektowania Plakatu i Ilustracji na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.
  Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Starej Rzeźni 18 sierpnia 2017 r. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, redakcji Głosu Szczecińskiego, konkursowe jury i laureaci. Organizatorem konkursu jest Polska Press Grupa Szczecin przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Celem konkursu było: upowszechnianie wiedzy o sposobach integracji społecznej i zawodowej w regionie, promowanie postaw działania zgodnie z zasadami etyki i z ideą odpowiedzialności społecznej, promowanie i upowszechnianie ekonomii społecznej w regionie i propagowanie narzędzi i rozwiązań przeciwdziałającym wykluczeniu społecznemu.

  Na konkurs wpłynęło 27 projektów, a komisja wybrała 3 najlepsze:

  3. miejsce: Dawid Celek,

  2. miejsce: Nina Olejniczak,

  1. miejsce: Piotr Depta-Kleśta.

  Wszystkie zgłoszone prace można oglądać na ekspozycji w Starej Rzeźni do 25 sierpnia 2017 r. Zwycięskie logo i hasło Piotra Depta-Kleśty będą wykorzystywane do celów popularyzatorskich, reklamowych, korespondencyjnych i identyfikacyjnych. W szczególności będą wykorzystywane podczas wydarzeń i kampanii informacyjno-promocyjnych oraz na gadżetach reklamowo-promocyjnych, papierze firmowym, wydawnictwach, ulotkach, plakatach, nośnikach elektronicznych i w grafice internetowej.

  Piotr Depta-Kleśta ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia związane ze sztuką plakatu. Niedawno zdobył nagrodę Lauri Tarasti za najlepszy plakat ekologiczny na 20. Lahti International Poster Triennial 2017. Prócz plakatu projektuje też znaki graficzne, ilustracje. Jak mówi - doświadczenie plakatowe pozwala na wykorzystanie umiejętności myślenia skrótem.

  Konkurs jak i cała kampania informacyjna o podmiotach ekonomii społecznej „Jest alternatywa!” są organizowane w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej „Ekonomia społeczna kluczem do sukcesu”.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo