Stypendystami prezesa Rady Ministrów zostało prawie 70 uczniów liceów i techników z regionu koszalińskiego. Aby otrzymać to stypendium, należało w ubiegłym roku szkolnym mieć najwyższą w szkole średnią ocen lub być szczególnie uzdolnionych w jakiejś dziedzinie i mieć dobre oceny z pozostałych przedmiotów. Stypendyści premiera będą dostawać co miesiąc po 258 złotych, od września do czerwca.
Uroczystość w auli LO Dubois stała się też okazją do wręczenia stypendiów ministra edukacji narodowej. W naszym regionie otrzymały je cztery osoby - wybitnie uzdolnieni uczniowie lub absolwenci szkół ponadgimnazjalnych. Stypendium ministra edukacji to jednorazowa kwota wynosząca 3.200 złotych.
Lista stypendystów ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania (MEN) z województwa zachodniopomorskiego na rok szkolny 2009/2010 za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2008/2009
1. Mróz Seweryn, Uczennica, I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu
2. Potaczek Marta Maria, Absolwentka, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie
3. Sobieszczańska Tatiana, Uczennica, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Bornem Sulinowie
4. Witkowska Magdalena, Absolwentka, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois w Koszalinie
Lista kandydatów do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2009/2010
1. Artur Robert Król, II Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X, 78-200 Białogard, ul. Grunwaldzka 46
2. Artur Krzysztof Łabroszewicz, III Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, 78-200 Białogard, ul. Dąbrowszczaków 14
3. Patryk Mateusz Dublinowski, II Technikum Informatyczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, 78-200 Białogard, ul. Dąbrowszczaków 14
4. Magdalena Małgorzata Martysz, III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. J. Radomskiego, 78-220 Tychowo, ul. Parkowa 20
5. Natalia Karolina Łysiak, III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, 78-230 Karlino, ul. Parkowa 1
6. Martyna Krawczyk, III Liceum Ogólnokształcące im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, 78-550 Czaplinek, ul. Grunwaldzka 1
7. Adrian Sobczak, III Technikum Drzewne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych 78-550 Czaplinek, ul. Grunwaldzka 1
8. Katarzyna Miksa, II Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 78-500 Drawsko Pom., ul. Połczyńska 7
9. Anna Guba, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 78-500 Drawsko Pom., ul. Połczyńska 7
10. Agnieszka Byszewska, III Liceum Ogólnokształcące im. I Armii Wojska Polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 78-500 Drawsko Pom., ul. Złocieniecka 25
11. Katarzyna Jarzyńska, III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001r. 78-540 Kalisz Pomorski, ul. Wolności 20
12. Emilia Maligłówka, IV Technikum Informatyczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001r. 78-540 Kalisz Pomorski, ul. Wolności 20
13. Karolina Zielińska, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa 78-520 Złocieniec, ul. Okrzei 9
14. Natalia Pędzińska, IV Technikum Zawodowe w Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej im. M. Rataja 78-120 Gościno, ul. IV Dywizji Wojska Polskiego 72
15. Jarosław Pędziński, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej im. M. Rataja 78-120 Gościno, ul. IV Dywizji Wojska Polskiego 72
16. Patrycja Serafin, III I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika 78-100 Kołobrzeg, ul. Łopuskiego 42-44
17. Anna Bąk, IV Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy 78-100 Kołobrzeg, ul. Arciszewskiego 21
18. Karolina Nowak, II II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza 78-100 Kołobrzeg, ul. 1-go Maja 47
19. Dariusz Pilch, II Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak 78-100 Kołobrzeg, ul. Łopuskiego 13
20. Katarzyna Sobota, II Technikum Zawodowe w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak 78-100 Kołobrzeg, ul. Łopuskiego 13
21. Natalia Sołowiej, IV Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak 78-100 Kołobrzeg, ul. Łopuskiego 13
22. Patrycja Piątkowska, IV Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak 78-100 Kołobrzeg, ul. Łopuskiego 13
23. Katarzyna Aleksandra Wruszczak, III I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois 75-070 Koszalin, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1
24. Adrian Gojdź, III II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego 75-631 Koszalin, ul. Chełmońskiego 7
25. Przemysław Rura, III V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 2 im. St. Lema 75-401 Koszalin, ul. Jedności 9
26. Sandra Maria Czarnota, II VI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 3 im. C. K. Norwida 75-335 Koszalin, ul. Podgórna 55
27. Weronika Wawrzak, III Technikum Handlowe w Zespole Szkół Nr 1 im. M. Kopernika 75-626 Koszalin, ul. Wł. Andersa 30
28. Sylwia Anna Wojtala, III Technikum Zawodowe Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. M. Kopernika 75-626 Koszalin, ul. Wł. Andersa 30
29. Angelika Sandra Olczak, III Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Nr 1 im. M. Kopernika 75-626 Koszalin, ul. Wł. Andersa 30
30. Paulina Magdalena Tomaszewska, III VI Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 9 im. R. Traugutta 75-401 Koszalin, ul. Jedności 9
31. Dawid Bieniecki, II Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Nr 9 im. R. Traugutta 75-401 Koszalin, ul. Jedności 9
32. Krzysztof Lichorad, III Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Nr 9 im. R. Traugutta 75-401 Koszalin, ul. Jedności 9
33. Katarzyna Skrzypek, III IV Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 7 im. Bronisława Bukowskiego 75-522 Koszalin, ul. Orląt Lwowskich 18
34. Ewa Anna Pyda, IV Technikum Budowlane w Zespole Szkół Nr 7 im. Bronisława Bukowskiego 75-522 Koszalin, ul. Orląt Lwowskich 18
35. Mirela Anna Opala, III II Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 8 im.T. Kościuszki 75-235 Koszalin, ul. Morska 108
36. Przemysław Adrian Redka, IV Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Nr 10 im. Bolesława Chrobrego 75-736 Koszalin, ul. Gnieźnieńska 8
37. Damian Piotr Zięcina, II Technikum Samochodowe w Zespole Szkół Nr 10 im. Bolesława Chrobrego 75-736 Koszalin, ul. Gnieźnieńska 8
38. Joanna Żmuda, IV Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich 76-150 Darłowo, ul. Szpitalna 1
39. Paweł Kempa, III I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. J. H. Dąbrowskiego 76-100 Sławno, ul. Cieszkowskiego 4
40. Jolanta Beata Prasał, II Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Zespole Szkół Agrotechnicznych 76-100 Sławno, ul. Sempołowskiej 2
41. Angelika Maria Maciuszek, IV Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Agrotechnicznych 76-100 Sławno, ul. Sempołowskiej 2
42. Justyna Szczygielska, IV Technikum Agrobiznesu w Zespole Szkół Agrotechnicznych 76-100 Sławno, ul. Sempołowskiej 2
43. Adrian Paweł Kryszewski, IV Technikum Informatyczne w Zespole Szkół Agrotechnicznych 76-100 Sławno, ul. Sempołowskiej 2
44. Alicja Monika Wira, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej 78-400 Szczecinek, ul. Szczecińska 47
45. Monika Jankowska, II Technikum Zawodowe Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej 78-400 Szczecinek, ul. Szczecińska 47
46. Iwona Roman, IV Technikum Zawodowe w Zespole Szkół im. Oskara Langego 78-425 Biały Bór, ul. Brzeźnicka 10
47. Marta Paulina Puchała, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Oskara Langego 78-425 Biały Bór, ul. Brzeźnicka 10
48. Milena Marzena Barczyk - Najdowska, II Technikum Hodowli Koni w Zespole Szkół im. Oskara Langego 78-425 Biały Bór, ul. Brzeźnicka 10
49. Ewelina Prochenka, IV Technikum Zawodowe w Zespole Szkół im. St. Staszica 78-400 Szczecinek, Świątki 11
50. Piotr Dariusz Dorożyński, III I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety 78-400 Szczecinek, ul. Ks. Elżbiety 1
51. Jacek Schefler III Technikum Zawodowe Nr 4 w Zespole Szkół Nr 5 78-400 Szczecinek, ul. Koszalińska 81
52. Marta Kozik, III IV Liceum Profilowane w Zespole Szkół Nr 5 78-400 Szczecinek, ul. Koszalińska 81
53. Agata Gajek, IV Technikum Zawodowe Nr 3 w Zespole Szkół Nr 3 78-400 Szczecinek, ul. Artyleryjska 9
54. Emilia Harasym, II Technikum Zawodowe Nr 2 w Zespole Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV 78-400 Szczecinek, ul. 1-go Maja 22
55. Łukasz Pilip, III Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Zespole Szkół im.St. Staszica 78-320 Połczyn Zdrój, ul. Staszica 6
56. Daniel Władysław Melon, III Technikum Informatyczne w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. St. Żeromskiego 78-300 Świdwin, ul. Szczecińska 88
57. Karol Sobota, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Broniewskiego 78-300 Świdwin, ul. T.Kościuszki 28
58. Daniel Jakub Gryń, II Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO im. Z. Herberta 78-100 Kołobrzeg, ul. Jedności Narodowej 58 A
59. Patryk Wychowaniec, II Publiczne Technikum Informatyczne "Computer College" 75-728 Koszalin, ul. H. Modrzejewskiej 71
60. Maria Natalia Dziuba, II Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Zespole Szkół Społecznych STO 78-400 Szczecinek, ul. Słowiańska 2
61. Joanna Małgorzata Komperda, II Prywatne Liceum Ogólnokształcące 78-400 Szczecinek, ul. Klasztorna 16
62. Dominika Poplewska, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół 78-449 Borne Sulinowo, Aleja Niepodległości 24
63. Michał Paduch, III I Liceum Ogólnokształcące 78-425 Biały Bór, ul. Dworcowa 25
64. Joanna Pioch, III Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Zespole Szkół im. St. Żeromskiego 76-150 Darłowo, ul.Chopina 4
65. Marta Dądera, III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych 76-010 Polanów, ul. Dworcowa 12
66. Iwona Harasim, III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół 78-460 Barwice, ul. Moniuszki 12
67. Aleksandra Cienkowska, VI Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz 75-434 Koszalin, ul. Fałata 32
68. Małgorzata Wach, III Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Plastycznych im. Wł. Hasiora 75-620 Koszalin, ul. Racławicka 9
69. Magdalena Foriasz, VI Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Zespole Szkół Plastycznych im. Wł. Hasiora 75-620 Koszalin, ul. Racławicka 9
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?