Jacek Czaplewski
Napoli pewnie wygrało z drużyną Piątka. Strzelił konkurent Bereszyńskiego
Napoli pewnie wygrało z drużyną Piątka. Strzelił konkurent Bereszyńskiego PAP, EPA
Liga włoska. Liderujące Napoli po raz szesnasty w sezonie sięgnęło po komplet punktów. Tym razem na wyjeździe gładko ograło w derbach Salernitanę 2:0. Wystąpili Piotr Zieliński i Krzysztof Piątek, na ławce został Bartosz Bereszyński. Najbliżej strzelenia gola pod koniec meczu był Piątek. Po interwencji bramkarza piłka obiła słupek i wróciła do gry.

Po 19 kolejkach, czyli na półmetku Napoli zgromadziło 50 punktów. To aż o 12 więcej od mającego jeden występ mniej Milanu. Z walki o Scudetto wypisał się za to Juventus, któremu wczoraj odjęto rekordowe 15 punktów za nadużycia finansowe.

Serie A. Mecz Salernitana - Napoli 0:2. Słupek Piątka

To właśnie Salernitana w zeszłej kolejce przegrała aż 2:8 z Atalantą Bergamo, dzień po meczu zwolniła trenera David Nicolę, by po dwóch dniach od rozstania... zmienić decyzję i przywrócić 49-latka do drużyny. To zamieszanie jednak w żaden sposób nie wpłynęło na Napoli, które na murawie potwierdziło swoją wyższość.

Krzysztof Piątek pojawił się w jedenastce Salernitany, tak jak Piotr Zieliński w składzie Napoli. "Pio" był aktywny. To on oddał pierwszy groźny strzał. Po przerwie dobrze się zastawiał. W 83 minucie po przechwycie uderzył na bramkę, lecz Alex Meret odbił piłkę na prawy słupek. - Krzysiek jest zmotywowany, bo z tego co wiem to jego tata jest na trybunach - mówił komentator Eleven Sports Piotr Dumanowski podczas transmisji.

Victor Osimhen królem strzelców Serie A?

Mecz rozgrywano w deszczu. Napoli okazało się zabójcze pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy. Najpierw w doliczonym czasie do siatki trafił Giovanni Di Lorenzo. Włoch, z którym Bartosz Bereszyński przegrywa rywalizację na prawej obronie, uderzył w polu karnym od poprzeczki, wieńcząc akcję Andre Zambo Anguissy z lewej flanki.

Chwilę po wznowieniu przypomniał o sobie niezawodny Victor Osimhen, już trzynasty raz w sezonie. Nigeryjczyk z bliska dobił próbę w słupek Elijfa Elmasa. Gospodarze wprawdzie reklamowali spalonego, ale analiza VAR tych przypuszczeń nie potwierdziła.

Osimhen, co widać na poniższej stopklatce, był za to na ofsajdzie w pierwszej połowie, kiedy też trafił do siatki. O nieuznaniu bramki zadecydowały dosłownie centymetry:

Spalony Victora Osimhena w I połowie meczu
Spalony Victora Osimhena w I połowie meczu PAP, EPA

W 80 minucie do rzutu wolnego podszedł Piotr Zieliński. Mimo dogodnej pozycji uderzył źle. Z prawej nogi uderzył bardzo wysoko, wyraźnie obok bramki.

Salernitana - Napoli 0:2 (0:1)

Bramki: Di Lorenzo 45+3, Osimhen 48'
Żółte kartki: Bradarić, Pirola - Min-Jae, Ndombele

Salernitana: Ochoa - Daniliuc (85' Sambia), Gyomber (16' Lovato), Pirola - Candreva, Coulibaly, Nicolussi, Vilhena (73' Valencia), Bradarić - Dia (85' Bonazzoli), Piątek.

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Minjae, Mario Rui - Anguissa, Lobotka, Zieliński (86' Ndombele) - Lozano (86' Politano), Elmas, Osimhen (89' Simeone).

LIGA WŁOSKA w GOL24

Jakub Kiwior dzięki transferowi do Arsenalu stanie się piątym najdrożej sprzedanym Polakiem w historii. Jak wygląda czołówka tego zestawienia? Dopiero latem na pierwsze miejsce wskoczył Robert Lewandowski...

Najdroższe transfery Polaków. Jakub Kiwior wskoczy na piąte ...