Nasz Sławek wicemistrzem

Fotorzepa
Sławek otarł się o złoty medal - zabrakło mu zaledwie 0,03 sekundy.
Sławek otarł się o złoty medal - zabrakło mu zaledwie 0,03 sekundy. Fotorzepa
Sławomir Kuczko z Koszalina wywalczył srebrny medal na 200 metrów stylem klasycznym podczas pływackich mistrzostw Europy Helsinkach.

Polak, który na 10 metrów przed metą był jeszcze na prowadzeniu złoty medal stracił na rzecz Węgra Daniela Gyurty, który wyprzedził Kuczkę o zaledwie 0,03 sekundy. Nasz reprezentant ustanowił jednak wynikiem 2.06,61 nowy rekord Polski, Poprzedni, 2.07,01, również należał do niego.

Brązowy medal wywalczył Włoch Paolo Bossini - 2.07,13.

Drugi z naszych reprezentantów w finale, Sławomir Wolniak, zajął 7. miejsce - 2.09,62 (rekord życiowy).
Broniąca tytułu Katarzyna Baranowska (MKP Szczecin) zdobyła srebrny medal na 400 m stylem dowolnym w mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Helsinkach.

W finale uzyskała czas 4.32,78, poprawiając własny rekord Polski z ubiegłorocznych ME o 0,92.
Złoto wywalczyła Włoszka Alessia Filippi - 4.31,58, a brąz Rosjanka Anastazja Iwanienko - 4.33,46.

W stolicy Finlandii Baranowska zdobyła dwa medale - w czwartek triumfowała na 200 m stylem zmiennym.

"Srebrna" Otylia

Otylia Jędrzejczak, mistrzyni Europy na 200 metrów stylem motylkowy, wywalczyła srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, podczas mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Helsinkach.
Nasza najbardziej utytułowana pływaczka w historii przegrała złoty medal o zaledwie 0,06 sek. przegrywając z Francuzką białoruskiego pochodzenia Aleną Popczanką - 1.54,25. Polka uzyskała czas 1.54,39 i ustanowiła drugi tego dnia rekord Polski.

Brązowy medal zdobyła Szwedka Josefin Lillhage - 1.54,75.