KSZO już na plusie

Dorota Kułaga
Pierwszą bramkę dla KSZO zdobywa Rafal Wojcik.
Pierwszą bramkę dla KSZO zdobywa Rafal Wojcik. Ł. Zarzycki
KSZO pewnie wygrał ze Stalą Rzeszów, mimo że grał w "dziesiątkę" i zmarnował rzut karny.

Piłkarze KSZO Ostrowiec odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Wczoraj pokonali Stal Rzeszów 2:0 i dzięki temu są już na plusie.

Zespół KSZO zaczął sezon z sześcioma ujemnymi punktami. Szybko odrobił te straty (dwa zwycięstwa i remis w trzech meczach) i po wczorajszym spotkaniu, pełnym dramaturgii, ma już na koncie jeden punkt.

STRZELALI DO PRZERWY

Trener Janusz Jojko był zmuszony dokonać roszad w wyjściowym składzie. Z powodu czerwonej kartki nie mógł zagrać Radosław Kardas, jego miejsce na środku obrony zajął Piotr Pawłowski, a na prawą stronę defensywny został cofnięty Radosław Mikołajek.

Początek meczu był wymarzony dla KSZO. W 20 minucie, po bardzo dobrym zagraniu Krystiana Kanarskiego, w sytuacji sam na sam znalazł się Rafał Wójcik i pewnie pokonał Krzysztofa Petrykowskiego. Gospodarze poszli za ciosem i dziewięć minut później prowadzili już 2:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Radosław Mikołajek, a Adrian Sobczyński strzałem głową pod poprzeczkę zdobył drugą bramkę.

KOŃCZYLI W DZIESIĄTKĘ

Znakomitą okazję do podwyższenia wyniku zespół KSZO miał w 56 minucie. Rafał Wójcik został sfaulowany w polu karnym przez Piotra Bubiłka i sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Krystian Kanarski, strzelił bardzo mocno, ale nad poprzeczką.

Kilkadziesiąt sekund później z boiska wyleciał Rafał Wójcik, który za faul na Krzysztofie Majdzie dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę (pierwszy żółty kartonik zobaczył w 48 minucie za próbę wymuszenia rzutu karnego). I zamiast prowadzenia 3:0 i spokojnej gry w ostatnich trzydziestu minutach, zaczęła się nerwówka. W 69 minucie groźnie strzelał Wojciech Reiman - kilkanaście centymetrów obok słupka, a w 78 minucie Krzysztof Szymański.

Na nic zdało się też wprowadzenie Daniela Grębowskiego, który kilka lat temu występował w pierwszoligowym KSZO. On również nie był w stanie odwrócić losów tego pojedynku i podopieczni Janusza Jojki odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie na własnym boisku. Przed tygodniem odprawili z kwitkiem Okocimskiego Brzesko, a wczoraj rzeszowską Stal.