Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasza bliska historia jeszcze bliżej. Startuje nasz specjalny serwis historyczny

Piotr Polechoński
Piotr Polechoński
Szczecin. Panorama miasta, lata 30 XX wieku.
Szczecin. Panorama miasta, lata 30 XX wieku. archiwum
Drodzy Czytelnicy! Interesujecie się historią swojej małej ojczyzny i nie tylko? Chcecie wiedzieć, jaka była przeszłość ulicy przy której mieszkacie, miejscowości, w której żyjecie, sąsiedniego regionu, który jest tak blisko, a o którym tak często mało wiemy?

Historia Pomorza - SERWISJeżeli tak, to mamy dla Was wyjątkową propozycję – naszą historyczną, dobrze znaną cykliczną publikację „Głos ma Historia”, która już od wtorku, 17 marca, trafi na stronę internetową „Głosu” w ramach specjalnego serwisu historycznego uruchomionego specjalnie dla Was

HISTORIA POMORZA

„Głos ma Historia” do Waszych rąk trafia już od grudnia 2012 roku i co cieszy nasz szczególnie, ten nasz historyczny miesięcznik wyrobił sobie wśród Was renomę i markę, o czym często nas informujecie. Jest on raz w miesiącu dołączany do papierowego wydania „Głosu” i jest to wspólne wydanie dla trzech regionów – szczecińskiego, koszalińskiego i słupskiego. Taki podział jest utrzymywany cały czas. Dzięki temu możecie szerzej spojrzeć na historię własnego regionu, zobaczyć ją w nieco innym kontekście, porównać nasze mniej, jak i te bardziej odległe dzieje.

Przez te wszystkie lata od naszego debiutu w 2012 roku opisaliśmy nasz region na wiele sposobów. Opowiedzieliśmy dużo o zwykłych i niezwykłych dziejach tej ziemi, przybliżyliśmy lub odkryliśmy na nowo ludzi, którzy odegrali ważną rolę w dziejach swojej małej ojczyzny lub tylko byli świadkami tego, jak na ich oczach działa się historia przez duże „H”. Dzięki temu przez te osiem lat powstało unikatowe kompendium wiedzy, którego nie znajdziecie nigdzie indziej.

Piotr Polechoński
Piotr Polechoński archiwum

I teraz to wyjątkowe kompendium będzie dostępne w specjalnym serwisie na stronie internetowej „Głosu”. Już od wtorku, 17 marca, będą tu trafiać najlepsze, najciekawsze teksty, które debiutowały na papierowych łamach „Głos ma Historia”. Wcześniej zostaną ponownie zredagowane, jeśli trzeba to zaktualizowane i wzbogacone o zdjęcia, a niekiedy też materiał filmowy. Nowe materiały będą trafiać tu codziennie i co szczególnie ważne także tutaj znajdziecie też teksty nie publikowane nigdzie indziej, nad którymi cały czas pracujemy.

Co znajdziecie w naszym serwisie w najbliższych tygodniach? Najwięcej miejsca poświęcimy kolejnej rocznicy zajęcia naszego regionu przez Rosjan w 1945 roku i początku budowy Polski. Przeczytacie o pierwszych Polakach, który tu zjechali z czterech stron świata i własnymi rękami zbudowali tutaj Polskę. Oprócz tego znajdziecie w naszym serwisie bardzo dużo historii na różne tematy z różnych miejsc. Miłej lektury!

Wielka historyczna uczta. Coś dla ducha, na okres kwarantanny

Szanowni Czytelnicy
Nowa rzeczywistość, w której kwarantanna, a więc przebywanie w pewnym odosobnieniu, stawia przed nami co mamy zrobić z wolnym czasem, kiedy nie możemy wyjść do kina, teatru, hali sportowej czy restauracji. Przygotowaliśmy dla was wielki zastrzyk wiedzy i informacji z dziedziny historii regionu. Od dzisiejszego popołudnia, we wtorek 17 marca, przez wiele najbliższych kilka miesięcy, codziennie(sic!) w specjalnym serwisie po redakcją Piotra Polechońskiego i Piotra Peicherta publikować będziemy teksty, artykuły, eseje i reportaże historyczne traktujące o dziejach Pomorza. Artykuły ukazywać się będą regularnie, codziennie, łącznie z weekendami. Pogrupowane będą tematycznie w zależności od aktualnych rocznic, zdarzeń, okresów roku, obejmują wszystkie aspekty życia codziennego. Nie tylko ważne fakty z dziejów, ale także z historii gospodarki, polityki czy życia codziennego. Obejmują też wszystkie epoki – od czasów średniowiecza i pierwszego osadnictwa po czasy po II wojnie światowej.
Życząc ciekawej lektury liczymy na wasze żywe zainteresowanie, recenzje i opinie.

Krzysztof Nałęcz

Zobacz także Spacer historyczny w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo