Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre z Pomorza. Wysokie standardy pracy

Magdalena Owczarek
Firma World Technix oferuje usługi relokacji, transportu, demontażu, montażu linii produkcyjnych, maszyn
Firma World Technix oferuje usługi relokacji, transportu, demontażu, montażu linii produkcyjnych, maszyn Archiwum
Firma World Technix została zarejestrowana 25 marca 2013 roku przez Konrada Kiełbasę i Roberta Jandę. Z czasem do firmy dołączył również syn pana Roberta, Jakub Janda.

- Wszyscy trzej pracowaliśmy w firmie o tym samym profilu. Uznaliśmy, że chcemy robić dalej to samo, ale według naszych standardów - mówi Jakub Janda.

Standardy okazały się być na tyle wysokie, że spełniły oczekiwania zarówno klientów z Polski, jak i Europy, a nawet Azji czy Egiptu.

- Firma World Technix oferuje usługi relokacji, transportu, demontażu, montażu linii produkcyjnych, maszyn. Działamy na terenie Europy, Azji, Ameryki Południowej i Północnej. Dzięki naszym usługom umożliwiamy przedsiębiorstwom prowadzenie produkcji w państwach o niższych kosztach produkcyjnych i pracy, a także dajemy dostęp do nowych technologii w krajach rozwijających się - mówi Jakub Janda.

Początki do łatwych nie należały.

- Pierwsze dwa projekty wykonaliśmy w całości własnym sumptem i można powiedzieć, własnymi rękami. Zainwestowaliśmy w reklamę, pojawialiśmy się na targach. Z czasem zyskaliśmy swoich klientów, którzy dziś polecają nas dalej - mówi Konrad Kiełbasa.

Obecnie firma zatrudnia około 40 pracowników. W zależności od projektu, liczba ta ulega zwiększeniu.

- Zatrudniamy inżynierów, techników, pracowników wykwalifikowanych. Sami również inwestujemy w szkolenia, kursy i badania okresowe naszych pracowników. Każdy z nich zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę, oferujemy dobre zarobki oraz komfort pracy - dowozimy ich na miejsce, zapewniamy noclegi, wyżywienie. Nasza załoga ma się skupić jedynie na pracy i wykonywać ją profesjonalnie - mówi Konrad Kiełbasa. Początkowo World Technix zajmował się głównie relokacją i demontażem już istniejących obiektów, dziś sami montują również prototypowe fabryki, a nawet elektrownie. Choć firma działa dopiero od niecałych czterech lat, już zdobyła uznanie klientów na całym świecie. - Mamy własną flotę busów, własne narzędzia, nieustannie inwestujemy w rozwój - mówi Jakub Janda. Na razie siedziba ich firmy mieści się w wynajmowanym budynku w Złocieńcu. W najbliższych planach mają budowę własnej siedziby oraz zatrudnienie stałych pracowników stacjonarnych do obsługi firmy i prowadzenia biura.

Poza pracą, właściciele World Technix dbają również o dobry wizerunek. Chętnie sponsorują lokalne inicjatywy sportowe, m.in. zakup strojów dla drużyny Orlików ze Złocieńca, pomoc w realizacji bicia rekordu Guinessa w futsalu w Drawsku Pomorskim, wspierają również drobniejsze projekty, jak np. zakup nagród na szkolne festyny.

- Choć działamy na całym świecie, pochodzimy ze Złocieńca i dopóki będziemy mogli, będziemy wspierać lokalne inicjatywy - kończy Jakub Janda.

Nasze Dobre z Pomorza. Zobacz wszystkich kandydatów i zagłosuj!

Zobacz także:

Gala Nasze Dobre

Gala Nasze Dobre. Najlepsze firmy z Pomorza w Filharmonii [w...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!