Natalia Kaczmarek z rekordem Polski w Olsztynie!

OPRAC.: Filip Bares
Pawel Relikowski / Polska Press
Natalia Kaczmarek się nie zatrzymuje. Po wicemistrzostwie świata w Budapeszcie Polka pobiła rekord Polski na nietypowym dystansie 500 metrów. Podczas mityngu w Olsztynie Kaczmarek pokonała ten dystans w czasie 01:07.18.

Dla 25-letniej lekkoatletki był to pierwszy występ od czasu mistrzostw świata. Podczas Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego okazało się, że wciąż pozostaje w kapitalnej formie. Pewnie wygrała bieg na 500 metrów, pozostawiając rywalki daleko w tyle. Druga na mecie Karolina Łozowska straciła do niej ponad trzy sekundy.

25-letnia lekkoatletka wróciła na bieżnię po występie na mistrzostwach świata w Budapeszcie. W niedzielę Polka pobiegła w Olsztynie podczas Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego i udowodniła, że wciąż jest w kapitalnej formie.

Kaczmarek wzięła udział w niecodziennej konkurencji, bo w biegu na 500 metrów. W Budapeszcie wywalczyła srebrny medal na 400 metrów, ale dodatkowy dystans nie był dla niej przeszkodą. Polka wygrała wyścig z czasem 01:07.18 i z dużą przewagą dobiegła do mety. Druga Karolina Kozłowska była wolniejsza o ponad 3 sekundy.

Czas z jakim pobiegła Kaczmarek jest również najlepszym w historii tej dyscypliny w Polsce. Wcześniej należał on do Aleksandry Gaworoskiej, która w 2018 roku pokonała dystans 500 metrów w czasie 01:08.65.

Organizatorzy jeszcze przed biegiem zapowiedzieli, że jeśli Kaczmarek uda się pobiec szybciej od Gaworskiej to otrzyma ona nietypową nagrodę.

– Jeśli Natalia lub inna ze zgłoszonych zawodniczek przebije czas Gaworskiej, otrzyma od firmy BSG, czyli naszego sponsora, 50-gramową sztabkę złota – mówili organizatorzy.