Nauczycielscy związkowcy chcą głowy wiceministra

  Nauczycielscy związkowcy chcą głowy wiceministra

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  – Jestem mocno zaskoczony stanowiskiem ZNP – mówi PrzemysławKrzyżanowski.

  – Jestem mocno zaskoczony stanowiskiem ZNP – mówi Przemysław Krzyżanowski.

  Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego chce odwołania Przemysława Krzyżanowskiego ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Co na to wiceminister z Koszalina?
  – Jestem mocno zaskoczony stanowiskiem ZNP – mówi PrzemysławKrzyżanowski.

  – Jestem mocno zaskoczony stanowiskiem ZNP – mówi Przemysław Krzyżanowski.

  Informowaliśmy w piatek o tym, że ZNP na czele z jego prezesem Sławomirem Broniarzem domaga się od premiera, by ten odwołał Przemysława Krzyżanowskiego z funkcji wiceministra. Przemysław Krzyżanowski to były wiceprezydent Koszalina. Zarzuty płynące ze strony ZNP koncentrują się wokół dwóch spraw - konfliktu dotyczącego likwidacji szkoły w Dąbkach, a więc w naszym regionie, oraz szkoły w gminie Leśniowcie w województwie lubelskim.

  "Brak decyzji wiceministra Krzyżanowskiego wobec działań Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty spowodował, że do dnia dzisiejszego (12 września) w szkołach w Dąbkach nie ma dyrektorów, a osoby powołane w sposób niezgodny z prawem (niebędące nauczycielami tych szkół) do pełnienia ich obowiązków nie realizują tych zadań. Organizacją pracy szkoły zajmuje się kierownik gospodarczy, uczniowie nie realizują zajęć z niektórych przedmiotów, a warunki nauki nie spełniają określonych prawem wymagań BHP." - czytamy we wniosku ZNP skierowanym do premiera. "Wymienione wyżej fakty były doskonale znane wiceministrowi Krzyżanowskiemu, który zapewniał nas wielokrotnie, że problemy zostaną szybko rozwiązane, przede wszystkim w interesie uczniów. Tak się jednak nie stało. (...) Jesteśmy przekonani, że odwołanie pana Przemysława Krzyżanowskiego z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i powołanie na jego miejsce osoby, która zagwarantuje zakończenie trwającego bezprawia w gminach Leśniowice i Dąbki, pozwoli odbudować wiarę w prawidłowe funkcjonowanie państwa prawa."

  Więcej przeczytasz w sobotnim wydaniu Głosu Koszalińskiego


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo