Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauka po nowemu w Ekonomie, czyli Koszalińska Szkoła Ćwiczeń

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
W Zespole Szkół nr 1 w Koszalinie odbyła się konferencja inaugurująca Koszalińską Szkołę Ćwiczeń oraz wykłady i warsztaty.
W Zespole Szkół nr 1 w Koszalinie odbyła się konferencja inaugurująca Koszalińską Szkołę Ćwiczeń oraz wykłady i warsztaty. Radek Koleśnik
Nowe czasy wymagają nowego podejścia, także w edukacji. Odpowiedzią na to jest projekt realizowany w koszalińskim Ekonomie. W Zespole Szkół nr 1 w Koszalinie odbyła się konferencja inaugurująca Koszalińską Szkołę Ćwiczeń oraz wykłady i warsztaty.

Całkowita wartość projektu KSĆ wynosi ponad 1,3 mln złotych. Jej działalność w całości sfinansowano dzięki Europejskiemu Funduszowi Społecznemu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Dzięki realizacji projektu ZS nr 1 zyskał doposażenie o wartości blisko 760 tysięcy złotych. W ramach tej kwoty powstały w pełni wyposażone nowoczesne pracownie dydaktyczne z matematyki, informatyki, fizyki, biologii, chemii, geografii oraz multimedialne laboratorium języków obcych.

- Szkoła ćwiczeń to przestrzeń do zdobywania kompetencji zawodowych, ich wzbogacania, modyfikowania i trenowania - powiedział Szymon Konefał, dyrektor koszalińskiego Ekonoma.

- Na początku byłem zwolennikiem pisania kredą na zielonej tablicy i w ten sposób prowadziłem lekcje. Gdy skorzystałem z ekranu multimedialnego otworzyły się jednak zupełnie nowe - i atrakcyjne dla uczniów - sposoby na prowadzenie zajęć. I już teraz widzimy tego efekty - dodał.

Oprócz wyjaśniania idei Koszalińskiej Szkoły Ćwiczeń, w Ekonomie zorganizowano m.in. wykłady. Zenon Decyk, dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli, mówił o roli placówki doskonalenia nauczycieli w szkole ćwiczeń. Omawiano też temat wspomagania nauczycieli w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z kolei dr inż. Robert Arsoba z Politechniki Koszalińskiej opowiadał o kompetencjach cyfrowych w edukacji. Nie zabrakło też warsztatów, np. dotyczących grafiki i druku 3D, czy pracy z uczniami ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się na lekcji matematyki.

Każdego roku (w okresie 2023-2028) wsparciem objęte zostaną kolejne trzy szkoły. Ostatnie 5 lat kontynuacji projektu będzie zadaniem własnym Gminy Miasto Koszalin. W ramach projektu realizowane będą nie tylko lekcje w odnowionych pracowniach i przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi, ale również warsztaty, konferencje, sieci współpracy i samokształcenia, konsultacje indywidualne i zbiorowe, lekcje otwarte, czy doradztwo metodyczne.

Partnerami projektu Koszalińska Szkoła Ćwiczeń są: Politechnika Koszalińska, Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie oraz Miejska Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera